Pidenin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Pidenin Yanında Ne Gider

0

Pidenin Yanında Ne Gider ?

Hem sabah kahvaltılarında hem de akşam öğünlerinde sık sık tercih edilen pidenin yanında ne gider ? bugün buna bakacağız. Pide biliyorsunuz ki herkes tarafından çok sevilen et çeşitlerinden birisidir. Özellikle her çeşidi olduğundan dolayı daha fazla tercih edilmektedir. Pide özellikle beş çaylarında herkesin zevkle tüketmiş olduğu hamur işleri arasında yer alır. Fakat ister evde kendiniz yapın isterseniz de iç harcını yapıp dışarıda fırına yaptırın yanına her zaman güzel bir şeyler tercih ederseniz daha güzel olur. Peki , pidenin yanına başka ne gibi lezzetler tercih edebiliriz isterseniz onlara bakalım.

Pidenin Yanında Ne Gider

SÖĞÜŞ SALATA

Pidenin yanına gidebilecek lezzetler arasında söğüş olarak doğramış olduğunuz domates , biber ve salatalıktan oluşan harika salata yapabilirsiniz. Hatta isteyenler bu salataya nane , maydanoz ve dereotuna ekleyebilir.

ZEYTİN SALATASI

Birçok çocuk zeytini sevmez ve bu durumdan anneler çok şikayetçi olur genel olarak. Fakat eğer çocuklarınız zeytin sevmiyorsa o zaman zeytini doğranmış olarak yaparsanız ve içerisine yeşillikler ile cevizler ekleyip daha sonra da zeytinyağı ilave edip bunları karıştırıp ortaya harika zeytin salatası çıkartıp pidenizin yanına servis edebilirsiniz.

KUYMAK

Kuymak biliyorsunuz ki özellikle Karadeniz’in özel yemeklerinden birisidir ve bol tereyağı ile hazırlandığından dolayı pidenin yanına da çok yakışan lezzetlerden birisidir.

Pidenin Yanında Ne yapsam

REÇELLİ KURABİYE

Pideyi eğer sabah kahvaltısı için tercih edecekseniz o zaman yanına mutlaka reçelli kurabiye yaparak pideden sonra kurabiyeyi ikram edip tatlı eksiğini bu şekilde kapatmış olabilirsiniz.

KAHVELİ KURABİYE

Reçelli kurabiye yapmak istemeyenler varsa buna ek olarak kahveli kurabiye seçimi yapabilirsiniz. Eğer eviniz de misafirler varsa onlara pideden sonra çayla beraber bu güzel kahveli kurabiyeyi ikram edebilirsiniz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir