Kabak Dolması Yanında Ne Yenir
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kabak Dolması Yanında Ne Yenir

0

Kabak Dolması Yanında Ne Yenir ?

Günümüzde dolma çeşitlerinin yeri o kadar farklı ki ana yemekleri arasında en önemli yere sahiptir. Yapımı evet biraz zor fakat yapıldıktan sonra ortaya harika lezzet çıkmaktadır. Her yöreden tercih edilen dolma çeşitlerinde kabak dolması çok sevilmektedir. Özellikle yapılması ve hazırlanması biraz zahmetli olduğundan dolayı biraz uzmanlık gerektiren yemek çeşitlerinden birisidir. Eğer sizler akşam yemeğiniz için kabak dolması yapacaksanız o zaman yanına tercih edeceğiniz başlangıç ve ana yemekler ile menünüzü daha zengin hale getirebilirsiniz. O zaman kabak dolmasının yanına yapabileceğiniz yemeklere daha yakından göz atalım.

Kabak Dolması Yanında Ne gider

TARHANA ÇORBASI

Tarhana çorbası özellikle Ege bölgesinde en çok tercih edilen çorbalar arasında yer alır. Kabak dolması yapıldığı zaman ise yanına ek olarak çorba yapılması gerekiyor ve çorba ise tarhana olursa daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

BULGUR PİLAVI

Bulgur pilavı ile pirinç pilavı her yemeğin yanına tercih edilen ana yemeklerden birisidir. Kabak dolması da bir nevi sulu olduğundan dolayı yanına yapacağınız bulgur pilavı iyi seçenek olabilir. Bulgur pilavını sevmeyenler varsa pirinç pilavını tercih edebilir.

GÖBEK SALATA

Kabak dolması yapıldığı zaman soframızı süslemek istiyorsak o zaman güzel bir salata yapmamız gerekiyor. Salata olarak ise yapımı da çok basit olduğundan dolayı göbek salatasını yapabilirsiniz. Aynı zaman da limon ve baharat takviyesi yaparak salatanızı daha leziz hale getirebilirsiniz.

Kabak Dolması Yanında Ne Yenir

İÇLİ KÖFTE

İçli köfte yapımı çok zor fakat doyurucu yemeklerden birisidir. Ama zamanınız varsa ve yapmayı da biliyorsanız o zaman kabak dolmasının yanına ara soğuk olarak içli köfte yapabilirsiniz.

SEBZELİ MAKARNA

Ana yemek olarak kabak dolması ve buna ekstra olarak yapacağınız sebzeli makarna çok iyi ikili menü olacağından emin olabilirsiniz. Makarnanın içerisinde sebze olduğundan dolayı hem görünüş olarak göze hoş gelecek hem de besin değeri fazla olduğundan dolayı insanlara çok faydalı olacaktır.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir