Pirinç Çorbası Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Pirinç Çorbası Yanına Ne Gider

0

Pirinç Çorbası Yanına Ne Yapsam ?

Günümüzde çorba olarak tercih edilen çorbalar arasında pirinç çorbası yer almaktadır. Özellikle pirinç çorbası çok farklı şekiller de yapıldığı için her evde çok fazla tercih edilmektedir. Yoğurtlu , salçalı , terbiyeli , kıymalı ve aynı zaman da sebzeli olarak yapabileceğiniz pirinç çorbasının yanına yapabileceğiniz yemekte son derece önemlidir. Biliyorsunuz ki pirinç çorbası başlangıç yemeği olduğundan dolayı yanına yapabileceğimiz yemekler de ana yemek olması gerekiyor. Tabi ana yemek yapmak istemiyorsanız alternatif yemekler de bulunmaktadır onları da tercih edebilirsiniz. O zaman pirinç çorbasının yanına yapılabilecek lezzetlere daha yakından göz atalım buyurun…

Pirinç Çorbası Yanına Ne Gider

Çiğköfte

Hem akşam hem de öğlen arasında ara sıcak olarak tercih edilen çiğköfteyi yapmış olduğunuz pirinç pilavınızın yanına tercih edebilirsiniz. İlk olarak pirinç çorbasını servis edin daha sonra bol yeşillikli ve limon eşliğinde çiğköftenizi ikram edebilirsiniz.

Sigara Böreği

Ara sıcak olarak sigara böreği yaparsanız ve arkasından çorba ile devam ederseniz hem hazmı kolaylaştırır hem de sağlıklı bir öğün yapmış olursunuz. Sigara böreğinizi yaparken de ister patatesli isterseniz de lorlu yapabilirsiniz.

Şakşuka

Pirinç çorbasının yanına hanımlar güzel bir meze yapmaya ne dersiniz ? Meze olarak da günümüzde çok tercih edilen şakşuyayı tercih edebilirsiniz. Hem şakşukanın yapımı da basit olduğundan dolayı bence tercih etmelisiniz.

Pirinç Çorbası Yanına Ne yapsam

Tavuk Kapama

Akşama evinize gelecek olan önemli kişiler varsa o zaman başlangıç olarak pirinç çorbası yaptık ve şimdi ana yemek olarak tavuk kapama yemeğini tercih edebilirsiniz. Tavuk kapama yemeği sofranızı hem renklendirecek hem de zengin hale getirecek.

İrmik Helvası

Güzel bir akşam yemeğinden sonra ne yenir ? Tabiki de tatlı. Pirinç çorbasından sonra ikram edeceğiniz tatlılar arasında irmik helvası yer alıyor. Yapımı çok basit olduğundan dolayı tatlı olarak irmik helvasını yapabilirsiniz.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir