Etli Taze Fasulyenin Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Etli Taze Fasulyenin Yanına Ne Gider

0

Etli Taze Fasulyenin Yanına Ne Gider ?

Günümüzde sık sık yapılan ve çok tercih edilen yemekler arasında taze fasulye yemeği yer alıyor. Fakat taze fasulye yemeği yapılacağı zaman sade yapılmak yerine etli olarak yapılınca ortaya daha lezzetli tatlar çıkabiliyor. Ev hanımlarımız ise etli taze fasulyenin yanına ne gider ? sorusunu çok merak ediyorlar ve bizler de bu konu hakkında nette araştırma yaparak en ideal ve yapılışları da kolay olan yemekleri bularak sayfamıza yer verdik. Şimdi etli taze fasulye yemeği dendiği zaman akla genel olarak ilk gelen yemek pirinç pilavı oluyor. Çünkü pirinç pilavı ile taze fasulye ayrılmaz ikili yemeklerden birisidir. Peki yanına başka ne gibi yemekler yapabiliriz.

Etli Taze Fasulyenin Yanına Ne Gider

PİRİNÇ PİLAVI

Etli taze fasulye yemeği yaptığınız zaman yanına da yapabileceğiniz lezzetlerden birisi de pirinç pilavıdır. Fakat pirinç pilavınızı yapacağınız zaman sade yapmak yerine sebzeli veya şehriyeli olarak yaparsanız daha iyi olur.

CACIK

Hem etli taze fasulye hem pirinç pilavı ve hem de buz gibi cacık yaparak akşama harika menü hazırlamış olursunuz. Eğer akşama evinize gelecek misafirleriniz varsa onları en iyi şekilde ağırlamak için bu menüyü tercih edebilirsiniz.

PEYNİRLİ MAKARNA

Etli taze fasulye bir proteinli yemektir ve bu yüzden yanına da karbonhidrat ağırlıklı olan peynirli makarnayı tercih ederseniz daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Hem doyurucu hem de lezzet bakımından bu ikisini yapabilirsiniz.

Etli Taze Fasulyenin Yanına Ne yapsam

SALATA

Salata her yemeğin yanına yakışan lezzetlerden birisidir ve bu yüzden yapmış olduğunuz etli taze fasulye yemeğinin yanına da mevsim salatası yaparak ortaya harika lezzetler katabilirsiniz.

YOĞURT ÇORBASI

Etli taze fasulye yemeği bir ana yemektir ve bu yüzden yanına başlangıç olarak çorba yapmamız daha doğru seçim olacaktır. Bu yüzden çorba olarak yoğurt çorbasını tercih edebilirsiniz.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir