Mantar Sotenin Yanında Ne Yenir
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mantar Sotenin Yanında Ne Yenir

0

Günümüzde en çok sevilen ve özellikle her yemeğin yanına yakışan ve besin değeri de bir o kadar yüksek olan yiyecek mantardır. Hanımlar mantar yaparken sote olarak yaptıkları için ortaya gerçekten muazzam bir lezzet çıkmış oluyor. Mantar sotenin yanına ise sizler bir o kadar güzel ve harika yemekler yapabilirsiniz. Bizde bunları araştırıp en ideal yemekleri sizlerle paylaştık.

Köri Soslu Tavuk

Mantar sotenin yanına yakışacak en güzel yemeklerin başında körü soslu yapılan tavuk oluyor. İlk önce hanımlar tavuğu jülyen olarak doğrayın ve daha sonra elimizde bulunan köri sosu ile harmanlayıp isteyenler mantar ile karıştırsın isteyenler yanına servis etsin.

Pilav

Sulu yemeklerin yanına yapılan ve özellikle kuru fasulyenin yanına giden yemeklerden biri olan pirinç pilavı da mantar sotenin yanına tercih edebilirsiniz. Hem daha doyurucu olacak hem de menünüz daha lezzetli olacaktır.

Patates Salatası

Birçok yemeğin yanına aslında patates salatası yapılır ve bu yüzden salata yapmak istiyorsanız bence mantar sotenin yanına patates salatası iyi bir seçim olacaktır. Haşlamış olduğunuz patatesleri , soğan , sirke ve yağ gibi ana malzemeleri ekleyerek harika patates salatası yapabilirsiniz.

Makarna

Aceleniz varsa veya kısa yoldan yemek arıyorsanız o zaman hem karbonhidrat bakımından zengin hem de doyurucu olan makarna’yı seçebilirsiniz. Makarna seçimi tamamen size ait istediğiniz şekilde yapabilirsiniz.

Haydari

Meze olarak bir şeyler yapmak istiyorsanız o zaman en iyi seçim haydari olacaktır. Hem tatlandırıcı hem de tazeleyici olduğundan dolayı mantar sotenin yanına haydari çok yakışacaktır bence.

İlginizi Çekebilir