Karnıyarık Yanına Hangi Salata Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Karnıyarık Yanına Hangi Salata Gider

0

Karnıyarık Yanına Hangi Salata Gider ?

Türk mutfağında en vazgeçilmez yemeklerden birisi de karnıyarık yemeği oluyor. Karnıyarık biliyorsunuz ki kıyma ve içerisine eklenen bol domatesler ile elde edilmektedir. Bir de yanına başlangıç olarak çorba ve ana yemek olarak da yanına pirinç pilavı yapıldığı zaman ortaya harika lezzet çıkıyor. Fakat karnıyarık yemeğinin yanına salata yapılmazsa olmaz. Bizde yemeğin yanına yapılabilecek en etkili olan çeşitli salataları araştırıp sizlerle paylaştık. İşte karnıyarık yemeğinin yanına yapılabilecek salata çeşitleri ;

Karnıyarık Yanına Hangi Salata Gider

PEYNİRLİ SALATA

Yapmış olduğunuz karnıyarık yemeğinin yanına hem bol domatesli hem de fesleğen yaprakları içerek peynirli salata en iyi seçim olacaktır. Fakat peynir seçimi yapacağınız zaman yağlı olmasına veya yuvarlak top olmasına dikkat ediniz.

PATATES SALATASI

Akşam yemeği için tercih etmiş olduğunuz karnıyarık yemeğini patates salatası tam anlamıyla yemeğinize renk katacaktır. Aynı zaman da eğer akşama misafirleriniz varsa patates salatasını kesinlikle tercih edin. Salatanıza bir de zeytin eklerseniz daha güzel görünecektir.

MAKARNA SALATASI

Karnıyarık yemeği ile yanına yapılan yoğurtlu lezzetler ile harika tatlar elde edebilirsiniz. Meze olarak bilinen markan salatası günümüzde çok tercih edilir ve sizler de yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz.

MOR SALATA

Daha değişik lezzetler de bir salata arıyorsanız o zaman kırmızı salata olan lahanaları tercih edebilirsiniz. Görünümü de çok güzel olduğundan dolayı hem yemeğinizin yanın da çok güzel görünecek hem de daha lezzetli menü yapmış olacaksınız.

KEREVİZ SALATASI

Karnıyarık yemeğinin yanına acaba hangi salatayı yapsam diye merak ediyorsanız o zaman tercihiniz kereviz salatası olabilir. Kereviz salatasına ekstra olarak bol ceviz eklerseniz daha iyi olacağından emin olabilirsiniz.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir