Ezo Gelin Çorbasının Yanına Ne Yapsam
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ezo Gelin Çorbasının Yanına Ne Yapsam

0

Başlangıç yemeği olarak tercih edilen ve aynı zaman da sofraların vazgeçilmezi olan çorbalardan birisi de ezo gelin çobrasıdır. Bu yemek çorba olarak günümüzde çok sık yapılıyor ve özellikle doyurucu bir özelliği olduğundan ara öğün olarak da tercih edilmektedir. Sizler mesela ezo gelin çorbasının yanına pratik olması için hazır yufkadan börek yaparak yanına da güzel buz gibi ayran ekleyerek zengin bir menü hazırlayabilirsiniz.

Börek

Ezo gelin çorbasının yanına yapılacak yemeklerden birisi de fırında veya tavada yapılan börek olabilir. İsteğe bağlı olarak ıspanaklı veya peynirli gibi malzemeler de böreğinizi yapıp afiyetle tüketebilirsiniz.

Fırında Tavuk

Fırında tavuk yaparak menünüzü daha zengin hale getirebilirsiniz. Başlangıç yemeği olarak ezo gelin çorbası ve ana yemek olarak fırında tavuk yanına da salata yaparak harika üçlü olacaktır.

Mantı

İşiniz varsa ve hemen bir şeyler yapmak istorsanız o zaman mantı yemeğini seçebilirsiniz. Hazır olarak alacağınız mantılara aynı makarna yapar gibi yaparak ve üzerine sarımsaklı yoğurt ile sos ekleyerek ezo gelin çorbasının yanına harika lezzet oluşturmuş olursunuz.

Ispanak, Karnabahar, Pırasa

Ezo gelin çorbasının yanına ister ıspanak ister karnabahar isterseniz de pırasa yani bu 3 yemekten birisini de seçebilirsiniz. Bu 3 yemekte ayrı güzel ve besin değeri yüksektir.

Güveç-Rosto-Biftek

Türk mutfaklarında biliyorsunuz ki ana yemekten sonra başlangıç olarak çorba içilir. Çorbamız da ezo gelin işte ana yemek olarak sizler güveçte yemekler , rosto veya biftek tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir