Şiş Kebabın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Şiş Kebabın Yanına Ne Gider

0

Şiş Kebabın Yanına Ne Gider ?

Şiş kebap günümüzde en çok sevilen ve ister dışarıdan yiyin isterseniz de evde kendiniz yaparak hiç fark etmez herkes tarafından sevilen yemeklerden birisidir. Özellikle birçok bölgede en önemli yemeklerden birisi olarak Türk sofralarında yerini almaktadır. Şiş kebabı hem acılı hem de acısız olarak tercih edilmektedir. Taze ve aynı zaman da yumuşak olduğundan dolayı çok sevilmektedir. Peki en çok merak edilen sorulardan birisi de şiş kebabın yanına ne gider ? sorusu oluyor. Bizde bu konu hakkında araştırmalar yaptık ve bulduğumuz en ideal yemekleri sizlerle paylaştık.

Şiş Kebabın Yanına Ne Gider

MERCİMEK ÇORBASI

Şiş kebap bir et yemeği ve aynı zaman da ana yemek olduğundan dolayı midemizi rahatlatmak için ilk olarak başlangıç için çorba tercih etmemiz gerekiyor. Akşama da gelecek misafirleriniz varsa çorba tercihi yapacaksanız mercimek çorbası en iyi seçim olacaktır.

SOĞAN SALATASI

Şiş kebap yapıldığı zaman yanına mutlaka salata olarak soğan salatası yapılmaktadır. Mor olan soğanları dilimleyip üzerine bir de sumak dökerseniz harika soğan salatası yapmış olursunuz.

DOMATES VE BİBER KÖZLEMESİ

Domates ve biber közlemesi genel olarak et yemekleri yapıldığı zaman tercih edilmektedir. Sizler de yapmış olduğunuz şiş kebabınızın yanına domates ve biber közlemesi yaparak sofranızı renklendirebilirsiniz.

Şiş Kebabın Yanına Ne yapsam

PATLICAN KEBABI

Şiş kebabı yaptığınız zaman bir de yanına patlıcan kebabı yaparsanız sofranız daha canlı görünecektir. Günümüzde ise patlıcan kebabı çok tüketilmektedir.

ACILI EZME SALATASI

Et yemekleri yapıldığı zaman yanına mutlaka meze çeşitlerinden birisi olan acılı ezme salatası yapılır. Sizler de acılı ezme salatasını seviyorsanız şiş kebabın yanına tercih edebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir