Humusun Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Humusun Yanında Ne Gider

0

Humusun Yanında Ne Gider ?

Humus , günümüzde en çok yapılan ve sevilen yiyecek türlerinden birisidir. Yapımı da çok basit olduğundan dolayı her evde yapılan humusun yanına yapılabilecek yemeklerde çok önemlidir. Şimdi humusu yapmak için ilk olarak nohutları haşlayın ve daha sonra güzel bir şekilde ezip geniş bir kabın içerisine koyun. Sonra içerisine hem limon hem tuz hem sarımsak hem de tahini ilave edelim. Krem kıvamına geldiği zaman ise dinlenmesi için servis tabağına koyun. Softaya gidesiye kadar bekletin. En son olarak yapmış olduğunuz humusun üzerine ekleyeceğiniz parça ceviz veya kurutulmuş olan biber ekleyerek harika sunum yapmış olursunuz. Yapımı işte bu kadar basit. Şimdi yanına başka neler yapabiliriz ? bir de onlara bakalım.

Humusun Yanında Ne Gider

MANGAL

Mangal ziyafeti herkes tarafından sevilen lezzetlerden birisidir. Özellikle mangalın yanına bir de meze ve ara sıcaklar yapılırsa o zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkmış oluyor. Sizler de yapmış olduğunuz humusun yanına bir de karışık mangal yaparsanız o zaman sofranız daha iyi olur. Lavaş ekmeği , yeşil salatalar ve çiğ köfteyi de ilave ederseniz o zaman eşsiz bir lezzet oluşturmuş olursunuz.

CİĞER TAVA

Ciğer tava yemeğini birçok kişi sevmez fakat sevenler de her yemeğin yanına tercih etmektedirler. Şimdi ciğer tava tercih edileceği zaman kimisi kuyruk yağlı kimisi de kuyruk yağsız olarak sevmektedir. Eğer kuyruk yağı olarak seviyorsanız ciğerinizi tavada kızartma yaparken iki parça kuyruk yağı ilave ediniz. Eğer sevmiyorsanız , tereyağı ve sıvı yağı ile pişirme yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz ciğerinizi de humusun yanına tercih edebilirsiniz.

Humusun Yanında Ne yapsam

FIRINDA TAVUK

Fırında yapılan tavuk genel olarak her yemeğin yanına tercih edilmektedir. Özellikle içerisine eklenen sebzeler ile daha da renkli hale gelen fırında tavuk yemeği ile humusu tercih edebilirsiniz. Fakat fırında yapacağınız tavuğun içerisine sarımsak eklemeyi unutmayın.

HAYDARİ

Humusun yanına gidebilecek eşsiz lezzetlerden birisi de haydaridir. Haydariyi yapmak için ise salatalıklarınızı ilk olarak süzme yoğurdun içerisine rendeleyin ve daha sonra tuz ile sarımsak ekleyip servis tabağına alarak humusun yanına servis edin.

PİRZOLA

Izgara tavada yapabileceğiniz en lezzetli yemek türlerinden birisi olan pirzolayı humusun yanına yapabilirsiniz.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir