Pirzolanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Pirzolanın Yanında Ne Gider

0

Pirzolanın Yanında Ne Gider ?

Hem protein açısından çok zengin hem de çok lezzetli olan aynı zaman da Türk mutfağında yeri ayrı olan pirzolanın yanına ne gider ? günümüz de çok arattırılan sorulardan birisi oldu. Ziyafet sofrası olarak genellikle pirzola daha çok tercih ederler fakat yanına güzel bir yemek yapılırsa o zaman ortaya da gerçekten harika lezzetler çıkar. Pirzolanın yanına zeytinyağlı yemeklerden birisini yaparsanız gerçekten harika lezzet çıkarmış olursunuz. Servis tabağında sunum yapacağınız zaman zaten tek başına pirzola servis yapılmaz yanına mutlaka ek yemek yapılması gerekiyor.

Pirzolanın Yanında Ne Gider

Pirinç Pilavı

Pirzola dendiği zaman akla genel olarak gelen yemekler arasında pirinç pilavı oluyor. Çünkü pirinç pilavı da her yemeğin yanına çok yakıştığından dolayı emin olun pirzolanın yanına da çok yakışacaktır.

Bulgur Pilavı

Pirinç pilavı tercih etmeyecekseniz bunun yerine bulgur pilavını seçebilirsiniz. Bulgur pilavını da yapacağınız zaman domatesli ve bol baharatlı yaparsanız o zaman harika lezzet çıkarmış olursunuz.

Patates Püresi

Patates püresi genel olarak birçok yemeğin yanına tercih edilen lezzetlerden birisidir. Özellikle üzerine kaşar peyniri ilave ederseniz o zaman daha güzel menü oluşturmuş olursunuz.

Pirzolanın Yanında Ne yapsam

Fırında Kremalı Patates

Pirzolanın yanına fırında kremalı patates yaparak menünüzü daha zengin hale getirmek istemez misiniz ? Akşama evinize misafir gelecekse o zaman menünüze kesinlikle fırında kremalı patates yemeğini ekleyin.

Ispanak Ograten

Et yemeği yapıldığı zaman yanına mutlaka sebze yemeğinden bir şey yapılır. Sizler de pirzolanın yanına ıspanak yemeği yaparak farklı sunum adına da ıspanak ograten tercih edebilirsiniz.

Börek

İster peynirli su böreği isterseniz de klasik peynirli olarak yapacağınız börek pirzolanın yanına çok iyi gidecektir. Böreğinizi yapacağınız zaman da hazır yufkadan yaparsanız daha leziz olur.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir