Kereviz Salatasının Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kereviz Salatasının Yanında Ne Gider

0

Kereviz Salatasının Yanında Ne Gider ?

Kış mevsimi olduğu zaman kerevizler de çıkmaya başlıyor ve özellikle kerevizin hem yemeği hem de salatası bir harika oluyor. Özellikle salatası yapıldığı zaman içerisine ceviz ve çeşitli baharatlar eklendiği zaman daha lezzetli olabiliyor. Kerevizin yemeği ne kadar çok insan vücudu için yararları varsa aynı şekilde salatası da çok yararlıdır. Hatta bu salata olduğundan dolayı yanına ana yemek yaparsanız sofranız daha güzel hale gelecektir. Kereviz salatasının yanına yapabileceğiniz ideal yemekler şunlardır ;

Kereviz Salatasının Yanında Ne Gider

KISIR

Kısır kadınların en çok tercih ettiği özellikle beş çayı olduğundan sık sık yapılan yemek türlerinden birisidir. Bu yüzden kereviz salatasının yanına farklı salata olan kereviz salatasını yaparak harika lezzet oluşturabilirsiniz.

DOLMA

Dolmanın iki çeşidi bulunmaktadır ve ister yaprak sarmasını isterseniz de lahana sarmasını yapabilirsiniz. Kereviz salatasının yanına gidebilecek en etkili yemek türü olarak dolma en iyi seçim olacaktır.

ET SOTE

Kereviz salatasının yanına ana yemek yapacaksanız o zaman et veya tavuk soteyi tercih edebilirsiniz. Fakat kereviz salatasının yanına et sote daha çok yakışacaktır aynı şekilde kereviz salatasının içerisinde yoğurt olduğundan dolayı harika damak tadı ortaya çıkacaktır.

Kereviz Salatasının Yanında Ne yapsam

PİLAV

Pilav her yemeğin yanına tercih edilen ana yemeklerden birisidir. Özellikle pilavın yanına yoğurt yakıştığından dolayı kereviz salatası da harika seçim olur. Bence hanımlar pilavı da seviyorsanız bu şekilde bir menü oluşturabilirsiniz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir