Kabak Mücverinin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kabak Mücverinin Yanında Ne Gider

0

Hem lezzet hem de vitamin bakımından oldukça sağlıklı yemeklerden biri olan kabak mücveri günümüzde özellikle yaz soflarının vazgeçilmezi yemeklerden birisi oluyor. İçerisinde sadece un , yumurta , yenir ve yeşillik konularak yapılan kabak mücverin yanına neler yapılır hanımlarımız tarafından merak konusu oldu. Kabak mücveri akşam yemeklerinde olsun veya çay saatlerinde olsun her alanda ikram edilebilir. Fakat bu yemekle beraber yanına güzel bir şey yaparak ikram edilmesi daha güzel olur.

Peynirli Börek

Kabak mücverin yanına yapılacak en ideal yiyeceklerden birisi de peynirli börek olabilir. Alacağınız hazır yufkaya hazırlamış olduğunuz lor peynirlerini ilave ederek böreğinizi yapabilirsiniz. Aynı zaman da bu börek ile kabak mücverini çay saatlerini ikram edebilirsiniz.

Kısır

Çay saatlerinde en çok tercih edilen yiyecek biliyorsunuz ki kısır oluyor. İşte kabak mücverini ise tamamlayacak olan yiyecek kısır olmaktadır. Kısır da kolay yemek olduğundan kolayca yaparak güzel servis edebilirsiniz.

Sarımsaklı Yoğurt

Kabak mücverin yanına yoğurt çok yakışacaktır. Tabi yoğurdumuzun burada sarımsaklı olması daha önemlidir. Fakat sarımsak sevmeyenler varsa o zaman sarımsaksız olarak da yoğurt seçebilirler. Mücverinizi yapmış olduğunuz yoğurda batırarak afiyetle yiyebilirsiniz.

Fırında Tavuk Baget

Ben kabak mücverin yanına ana yemek yapmam lazım diyorsanız o zaman en iyi seçim fırında yapacağınız tavuk baget olabilir. Tavuk bagetlerinizi güzel bir şekilde soslayıp baharatlarla harmanlayarak fırına verin. Piştiği zaman servis tabağına koyarak mücver ile birlikte servis ediniz.

Pirinç Pilavı

En son olarak hanımlar mücverin yanına gidebilecek yemek pirinç pilavı oluyor. Servis tabağının bir köşesine pirinç pilavı diğer yanına da kabak mücveri koyarak güzel menü oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir