Kuru Fasulyenin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kuru Fasulyenin Yanında Ne Gider

0

Kuru Fasulyenin Yanında Ne Gider ?

Türklerin hiçbir şekilde vazgeçemediği ve pirinç pilavı ile lezzetli olan kuru fasulye yemeğinin yanına ne gider ? bugün bunu inceleyeceğiz. Kuru fasulye yemeği hem etli hem de sade olarak yapılır ve içerisine eklenen baharatlar ile ortaya harika lezzetlerde çıkabiliyor. Aynı zaman da kendisi bir sulu ana yemek olduğundan dolayı da birçok yemeğin yanına da gitmektedir. Yanına yapabileceğiniz ilk yemek pilav olabilir ve bunu tamamlamak için de buz gibi cacık çok güzel olacaktır. O zaman kuru fasulyenin yanına başka neler yapabiliriz onlara göz atalım.

Kuru Fasulyenin Yanında Ne Gider

PİLAV

Kuru fasulye dendiği zaman akla gelen ilk yemek pilav oluyor. Sizler ister bulgur pilavı isterseniz de pirinç pilavı yapabilirsiniz. Eğer pirinç pilavı yapacaksanız sebzeli yaparsanız emin olun yemeğinizin yanına daha çok yakışacaktır.

BULGUR

Pirinç pilavı tercih etmek istemeyen hanımlarımız varsa o zaman buna alternatif olarak bulgur pilavını tercih edebilirler. Bulgur da aynı pirinç pilavı gibidir ve bu yüzden isteyenler salçalı isteyenler de sade yapıp yemeğin yanına servis edebilir.

CACIK

Kuru fasulye ile cacık aslında ikisi de suludur fakat hem kuru fasulye hem pilav ve bunları tamamlamak için de yanlarına cacık yapılırsa o zaman ortaya harika lezzet çıkmış oluyor. Bir de kuru fasulyeyi acılı yaparsanız o zaman cacık bunların yanın da daha güzel oluyor.

Kuru Fasulyenin Yanında Ne yapsam

AYRAN VE ŞALGAM

Kuru fasulye yemeğinizin yanına meşrubat tercih edecekseniz o zaman isteyenler Ayran isteyenler de Şalgam suyu tercih edebilir. Acıyı sevmiyorsanız Ayran , seviyorsanız da şalgamı tercih edebilirsiniz.

SOĞAN PİYAZI

Hem soğan hem sumak hem yağ ve hem de nar ekşisi ile yapılan salata çeşitlerinden birisi olan soğan piyazını da kuru fasulye yemeğinin yanına yapabilirsiniz.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir