Kıymalı Patatesin Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kıymalı Patatesin Yanına Ne Yapılır

0

Kıymalı Patatesin Yanına Ne Yapılır ?

Sofraları süsleyen ve aynı zaman da günümüzde en çok tercih edilenler arasında yer alan kıymalı patates yemeğinin yanına ne yapılır ? bugün hep beraber buna bakacağız. Biliyorsunuz ki patates ile kıyma bir araya geldiğinde ortaya gerçekten harika lezzetler çıkıyor. Bu yemeği de isteyenler sulu isteyenler de az sulu olarak yapabilir. Yapımı da çok kolay ve oldukça lezzetli olduğundan dolayı yanına yapacağınız harika yemekler ile menünüzü daha kuvvetli hale getireceğinizden emin olabilirsiniz. İşte kıymalı patates yemeğinin yanına yapılabilecekler ;

Kıymalı Patatesin Yanına Ne gider

TEL ŞEHRİYELİ PİRİNÇ PİLAVI

Akşam yemeği için kıymalı patates yapacaksanız o zaman bunu tamamlamak için tel şehriyeli pirinç pilavı en iyi seçim olacaktır. Özellikle pirinç pilavınızı tereyağlı olarak ve et suyu eklerseniz emin olun ortaya harika lezzet çıkacaktır.

ERİŞTE

Hem yaz hem de kış ayında evlerde en çok tercih edilenler arasında yer alan Erişte yemeğini de kıymalı patates yemeğinin yanına servis edebilirsiniz. Erişteye marketlerden rahatlıkla ulaşabilir ve bol kıymalı olarak yapacağınız patates yemeğinin yanına yapabilirsiniz.

Kıymalı Patatesin Yanına Ne Yapılır

MAKARNA

Makarna günümüzde en sık yapılan ve tercih edilen yemek türlerinden birisidir ve bu yüzden yapmış olduğunuz kıymalı patates yemeğinin yanına da yaparsanız emin olun harika lezzet ortaya çıkacaktır.

CACIK

Cacık ana yemeklerin yanına yapılan meze türü çeşitlerinden birisidir. Kıymalı patates yemeği de bir ana yemek olduğundan dolayı yapacağınız cacık en iyi seçim olacaktır. Hatta isteyenler sodalı olarak da yapabilir.

MERCİMEK ÇORBASI

Kıymalı patates yemeğinin yanına çorba olarak mercimek çorbası en iyi seçim olacaktır. Çünkü mercimek çorbası da günümüzde en sık yapılan ve beğenilen çorbalardan birisidir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir