Kısırın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kısırın Yanında Ne Gider

0

Kısırın Yanında Ne Gider ?

Beş çayı olduğu zaman genel olarak en çok tercih edilen ve vazgeçilmeyen tarifler arasında kısır yer alıyor. Hem lezzetli hem de pratik olduğundan dolayı herkes tarafından çok sevilmektedir. Kısır biliyorsunuz ki bulgur , soğan , salça , yeşillikler , pul biber ve limon gibi malzemeler kullanılarak elde ediliyor. Tabi isteyenler içerisine başka malzemeler de koyabilir çıkartabilir. Eğer kısırın yanına başka bir şeyler yapmak istiyorsanız o zaman yazımızı okumaya devam edin.

Kısırın Yanında Ne Gider

SİGARA BÖREĞİ

Kadınların hepsi bir araya topladım beş çayı yaptıkları zaman kısırdan sonra en çok tercih ettikleri lezzet sigara böreği oluyor. Sigara böreği aynı zaman da sabah kahvaltılarında da çok tercih edilmektedir. Eğer sizler de bu lezzeti seviyorsanız bence kısırınızın yanına yapabilirsiniz.

ÇAY

Çay biliyorsunuz ki Türk kültürüne özgüdür ve kısırın yanına da içecek olarak gidebilecek en etkili içeceklerden birisidir. Tabi isteyenler Ayran da seçebilir fakat Çay en iyi seçim olacaktır.

KURABİYE

İsteyenler sade isteyenler de kakaolu bir şekilde kısırın yanını süslemek için nefis kurabiyeler yapabilir. Kurabiyelerinizin içerisine jöle veya tart kullanırsanız emin olun daha lezzetli olacaktır. Hatta tatlı ve tuzlu olarak da yapabilirsiniz.

Kısırın Yanında Ne yapsam

KIZARTMALAR

Kızartma günümüzde büyük küçük demeden herkes tarafından çok tercih edilmektedir. Yani sizler kısırınızın yanına patates , biber ve patlıcan gibi sebzeleri kızartabilirsiniz.

MANTI

Kısırın yanına farklı bir lezzet arıyorsanız o zaman bol yoğurt ile yapılan ve sos ile de süslenen mantı en iyi seçim olacaktır. Hem yapımı da kolay olduğundan dolayı mantıyı tercih edebilirsiniz.

POĞAÇA

Ev yapımı poğaçalar her zaman çok seviliyor ve malzeme olarak istediğinizi seçerek kısırınızın yanına yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir