Yoğurtlu Havuç Salatasının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Yoğurtlu Havuç Salatasının Yanına Ne Gider

0

Yoğurtlu Havuç Salatasının Yanına Ne Yakışır ?

Hem akşam yemeklerinde hem öğle arasında hem de beş çayı toplantısı olduğu zamanlarda kadınların sıklıkla tercih etmiş olduğu salataların başında yoğurtlu havuç salatası yer almaktadır. Yoğurtlu havuç salatasını yapacağınız zaman ilk olarak havuçlar rendelenir ve daha sonra havuçlar tavada yumuşasıya kadar kızartılır ve daha sonra sarımsaklı yoğurt yapılarak havucun üzerine dökülür ve bu şekilde havuç salatası olur. İsteyenler tavada kızartmayıp direk olarak da yoğurtlu karışımı döküp de yapabilir. O zaman yapmış olduğumuz yoğurtlu havuç salatasının yanına yemek olarak neler yapabiliriz.

Yoğurtlu Havuç Salatasının Yanına Ne yapsam

Köfte             

İster ızgarada isterseniz de tavada yapacağınız köfte yapmış olduğunuz yoğurtlu havuç salatasının yanına çok yakışacaktır. Zaten et veya köfte tarzı şeyler yapıldığı zaman yanına tamamlamak için mutlaka bu tarz salatalar tercih edilir.

Kızarmış Tavuk Baget

Dışı çıtır çıtır olmuş ve aynı zaman da yumuşacık olan tavuk bagetin yanına ne yapsam diye düşünüyorsanız o zaman günümüzde de sık sık yapılan salata türlerinden birisi olan yoğurtlu havuç salatasını seçebilirsiniz. Yoğurtlu havuç salatası çok sağlıklı bir salata türü olduğundan kızarmış tavuk bagetinize çok yakışacaktır.

Patates Salatası

Patates salatası genel olarak her yemeğin yanına yakışan türlerden birisidir ve yapımı da çok basit olduğundan dolayı herkes tarafından tercih edilmektedir. Sizler yoğurtlu havuç salatasının yanına alternatif salata arıyorsanız o zaman patates salatasını seçebilirsiniz.

Yoğurtlu Havuç Salatasının Yanına Ne Gider

Makarna

Makarnanın yapımı çok basit olduğundan dolayı ve her çeşitte olduğu için istediğiniz tarzda makarnayı yaparak yoğurtlu havuç salatası ile beraber servis edebilirsiniz.

Pirinç Pilavı

Türk mutfağında yeri apayrı olan pirinç pilavı yapmış olduğunuz yoğurtlu havuç salatası ile beraber çok güzel gideceğinden emin olabilirsiniz.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir