Balığın Yanında Ne Çorbası Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Balığın Yanında Ne Çorbası Gider

0

Hem yaz hem de kış aylarında her hafta bir kere de olsa en çok tercih edilen yemeklerden birisi de balık oluyor. Fakat en çok merak edilen soru ise balığın yanına ne gibi çorbalar yapsam sorusu oluyor. Balığın yanına gidebilecek en ideal çorba çeşitlerini sizlerle paylaştık. Balık zaten biliyorsunuz ki vitamin ve mineral bakımından en zengin yiyeceklerden birisidir. Bir de yanına yararlı çorba yaparak bunu iki katına çıkartabilirsiniz. İşte balığın yanına tercih edebileceğiniz çorbalar ;

Domates Çorbası

Hem yaz ayında hem de kış ayında çorba olarak en çok tercih edilenler arasında domates çorbası yer alıyor ve sizler yapmış olduğunuz balığın yanına domates çorbasını tercih edebilirsiniz.

Tarhana Çorbası

Türk Mutfağında çorba dendiği zaman akla gelen ilk çorbalardan birisi de Tarhana çorbası oluyor. Özellikle iç anadolu bölgesinde en çok tüketilen çorbalar arsasında Tarhana çorbası oluyor. Sizler de yaz kış demeden balık yaptıysanız ve çorba olarak Tarhana’yı seviyorsanız bence denemenizi tavsiye ederiz.

Şehriye Çorbası

Yapacağım çorba pratik ve kolay olsun istiyorsanız o zaman balığınızın yanına şehriye çorbasını yapabilirsiniz. Hem yapımı basit olduğundan dolayı 10 dakika içerisinde sofranızı kurabilirsiniz.

Mercimek Çorbası

Balık ile beraber gidebilecek ve sofralara ise en çok yakışan çorbalardan birisi de Mercimek çorbası oluyor. Mercimek çorbası aynı zaman da vitamin bakımından en zengin çorba olduğundan dolayı bence bunu da deneyebilirsiniz.

Ezogelin Çorbası

En son olarak hanımlar yapımı kolay ve balığın yanına da yakışacak olan Ezogelin çorbasını tercih edebilirsiniz. Hem limon hem de baharat il karıştırma yaparak daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir