Ispanak Kavurmasının Yanına Ne Yakışır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ispanak Kavurmasının Yanına Ne Yakışır

0

Ispanak Kavurmasının Yanına Ne Yapsam ?

Ispanak sebzesi kış mevsiminde en çok tüketilenler arasında yer alır ve özellikle yemeği dışında bir de kavurması yapılınca gerçekten ortaya harika lezzet çıkıyor diyebiliriz. Ispanak kavurmasını yapmak için ise ilk olarak ıspanağı kavurup daha sonra üzerine yumurta kırıyoruz ve daha sonra yumurtalarla beraber ıspanağı iyicene karıştırıp beyazı tam piştiği zaman ocaktan alıyoruz. Yani yapımı bu kadar basit olan yemeğin yanına bir de aşağıda bulunan yemeklerden birini yaparsanız akşam ki yemeğiniz ona göre daha güzel olacaktır. Ispanak aynı zaman da çocuklar için son derece yararlıdır. Çocuklarınız sevmiyorsa bile ıspanakla ilgili bir şeyler yaparak onlara bu sebzeyi sevdirebilirsiniz.

Ispanak Kavurmasının Yanına Ne Gider

SOĞAN SALATASI

Ispanak kavurması yaptığınız zaman yanına bir de piyaz olarak doğranmış soğan salatasın tercih edebilirsiniz. Aynı zaman da hem salata hem maydanoz hem de sumak ilave ederek soğan salatasını daha da zengin hale getirebilirsiniz.

MERCİMEK ÇORBASI

Çorba bir başlangıç yemeğidir ve sizin de yapmış olduğunuz ıspanak kavurması da atıştırmalık yemek olduğundan ıspanak kavurmasının yanına çorba olarak mercimek çorbası iyi seçim olur.

MAKARNA

Hangi şekillerde yaparsanız yapın hiç fark etmez. Ispanak kavurması ile makarna tam bir ara öğün yemeğidir. Ara öğün olarak tercih edecekseniz o zaman makarnayı yapabilirsiniz.

Ispanak Kavurmasının Yanına Ne yapsam

BULGUR PİLAVI

Ispanak kavurmasının yanına ana yemek olarak yapacağınız lezzetlerden birisi de bulgur pilavı olmaktadır. Bulgur pilavınızı isterseniz sade isterseniz de domatesli olarak tercih edebilirsiniz.

PATATES PÜRESİ

Patates püresi günümüzde sık sık yapılan lezzetlerden birisidir. Doyurucu da özelliği olduğundan dolayı ıspanak kavurmasının yanına bence çok iyi gider.

YAYLA ÇORBASI

En son olarak yukarı da mercimek çorbasını dedik fakat onu yapmak istemeyenler varsa o zaman en iyi seçim yayla çorbası olmaktadır.

İlginizi Çekebilir