Hamsi Tava Yanında Ne Yenir
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Hamsi Tava Yanında Ne Yenir

0

Hamsi Tava Yanında Ne Yenir ?

Balık mevsimi geldiği zaman ülkemizde en çok tüketilen ve en çok sevilen balık türü hamsi oluyor. Özellikle büyük küçük demeden herkes tarafından evde olsun dışarı da olsun hamsi yenir. Hamsi de Omega-3 bakımından çok zengin bir balık olduğundan sağlık açısından da çok faydaları bulunmaktadır. Özellikle küçük çocukların balık tüketmesi gerekmektedir. Balığın her türlüsü yenir ama hamsi gerçekten çok farklıdır. Hamsi balığından buğumala , tavası ve pilakisi yapılmaktadır. Sizler de hamsi tava yaptıysanız ve yanına ne yapsam diye düşünüyorsanız o zaman yazımızı okumaya devam edin.

Hamsi Tava Yanında Ne gider

MARUL SALATASI

Bir balık yapıldığı zaman yanına mutlaka salata türlerinden birisi yapılması gerekiyor. Bu yüzden hamsi tavanın yanına da gidebilecek lezzetler arasında marul salatası yer alıyor.

SARIMSAKLI ROKA SALATASI

Farklı türde salata arayan ev kadınları varsa o zaman sarımsaklı olarak yapılan roka salatası bence hamsi tavanın yanına çok yakışacaktır. Özellikle yaptığınız salatanın üzerine zeytinyağı gezdirirseniz o zaman salatanız daha lezzetli olacaktır.

Hamsi Tava Yanında Ne Yenir

SARIMSAKLI ISPANAK SALATASI

Bir diğer farklı salata türlerinden birisi de sarımsaklı olarak yapılan ıspanak salatası oluyor. Buda aynı roka gibi fakat lezzetleri farklıdır. Yaptığınız salatanın üzerine hem zeytinyağı hem limon hem de sarımsak ilave ederek harika salata ortaya çıkartabilirsiniz.

SOĞAN SALATASI

İlk olarak soğanlarınızı halkalı olacak şekilde dilimleyin ve daha sonra balık tavasında kızartmaya başlayın. Sarımsakların ise dişlerini ayırıp soğanlarla beraber tavada kızartın. En son domatesleri halka şeklinde dilimleyin ve onları da kızartın. Sonra sarımsaklarla beraber tavaya hepsini alıp karıştırın. İşte çok güzel bir salatamız oldu. Hamsi tava ile beraber afiyetle tüketebilirsiniz.

ŞALGAM SUYU

Acıyı çok seviyorsanız o zaman hamsi tava yaptığınız zaman soğuk içecek olarak şalgam suyu çok iyi gidecektir.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir