Etli Taze Fasulyenin Yanına Ne yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Etli Taze Fasulyenin Yanına Ne yapılır

0

Hem besin değeri yüksek hem de favori yemeklerden biri olan etli taze fasulye yemeğinin yanına ne pişirilir ? bugün hanımlar buna bakacağız. Normal olarak taze fasulye sade yapılır fakat içerisinde ette ilave edilince o zaman ortaya gerçekten harika bir lezzet çıkmış oluyor Evinize gelecek misafirleriniz varsa da vitamin deposu olan bu ana yemeği bence yapabilirsiniz. Yanına da aşağıda sıralayacağımız yemeklerden yapabilirsiniz.

Bulgur Pilavı

Etli taze fasulye yemeğinin yanına yakışacak en güzel yemeklerin başın da tabiki de pirinç pilavı ya da bulgur pilavı geliyor. Sizler tercihen ister pirinç pilavı isterseniz de bulgur pilavını tercih edin karar sizlerin.

Makarna

Makarna karbonhidrat bakımından zengin bir besin olduğundan pilav yapmak istemeyenler bence makarnayı yapabilirler. Hem yapımı da çok pratik olduğundan hemen yapılır. Tabi isteğe göre makarna sebzeli , soslu veya sade tercih edilebilir.

Süzme Yoğurt

Taze fasulyemizin yanına mesela pilav tercih ettik ve bunları bir bütün yapmamız için süzme yoğurttu tercih etmemiz gerekiyor. Yani bu şekilde menümüzü oluşturup evimize gelen misafirler varsa onlara servis edebiliriz.

Mevsim Salata

Her yemeğin olmazsa olmazı ve ortaların efendisi mevsimlik salata’yı tercih edebilirsiniz. Etli fasulye yemeğinin yanına mevsim salatası bir harika olacaktır bence.

İrmik Helvası

En son olarak yemeklerden sonra ne yenir ? Tabiki de tatlı değil mi ? İşte etli yemeklerden sonra yapabileceğiniz en ideal tatlı irmik helvası olacaktır. Süt ile hazırlanan bu irmik helvasını misafirlerinize ikram edebilirsiniz.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir