Fırında Palamut Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Fırında Palamut Yanında Ne Gider

0

Fırında Palamut Yanında Ne Gider ?

Balık çeşitleri arasında yer alan ve pişirmesi hem kolay hem de piştikten sonra ortaya harika lezzet çıkan fırında palamut yanında ne gider ? bugün buna bakacağız. Palamut balığı çok yararlıdır ve diğer balıklara oranla hem lezzetli hem de vitamin değeri de çok fazladır. İster tavada kızartarak isterseniz de fırında pişirerek denemeler yapabilirsiniz. Ama rahat bir şekilde pişirmek için fırın en iyi çözüm yolu olacaktır tabi. Fırında yapacağınız palamut balığının yanına bir de limonu ve soğanları üstüne dizerseniz o zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkarmış olursunuz. Peki , akşam yemeği için fırında palamut balığını yaptık ve yanına başka neler yapabiliriz.

Fırında Palamut Yanında Ne yapsam

BALIK ÇORBASI

Fırında yapmış olduğunuz palamut balığının yanına başlangıç olarak çorba yapmayı düşünüyorsanız o zaman tercihiniz balık çorbası olabilir. Aynı zaman da balık çorbasında istediğiniz cinsteki balığı seçebilirsiniz.

PİYAZ

Hem fasulye hem de soğanla yapılan ve çok lezzetli olan piyaz yapmış olduğunuz fırında balığın yanına çok yakışacaktır. Eğer palamut’un yanına yemek yapamayacaksanız o zaman meze türü olan piyazı seçebilirsiniz.

SALATA

Hiçbir balık salatasız olmaz ve mutlaka her balığın yanına salata yapılır. Bu yüzden fırında balığın yanına da çok güzel mevsim salatası , karışık salata ya da çoban salatası yapabilirsiniz.

Fırında Palamut Yanında Ne Gider

FIRINDA PATATES

Hem fırında palamut hem de fırında patates yemeği en iyi ikili olacağından emin olabilirsiniz. Mesela akşama evinize misafir gelecekse ne yapsam diye düşünüyorsanız bence fırında patatesi yapabilirsiniz.

SEBZE IZGARA

Sebze ızgara günümüzde yemeklerin yanına tercih edilen lezzetlerden birisi olmaya başladı. Sizler de denemek istiyorsanız brokoli , mantar ve sarı biberleri fırında pişirip balığınızın yanına servis edebilirsiniz.

BULGUR PİLAVI

Her balığın yanına genel olarak yapılan ilk yemek pilav olur. Sizler de zengin bir menü yapmak istiyorsanız o zaman fırında palamut balığının yanına domatesli bulgur pilavını tercih edebilirsiniz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir