Lazanyanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Lazanyanın Yanında Ne Gider

0

Lazanyanın Yanında Ne Gider ?

Lazanya İtalyan mutfağına özgü olan lezzetlerden birisidir ve Türk mutfağında ise en çok tercih edilen yemek türlerinden birisi olmaya başlamıştır. Lazanya hem öğlen hem de akşam yemeklerinde tercih edilen lezzetlerden birisidir ve içerisine eklenen kat kat soslardan dolayı da ortaya harika lezzet çıkmaktadır. Eğer lazanya yemeğini akşam tercih edecekseniz o zaman yanına kesinlikle zeytinyağlı yemekler tercih etmelisiniz. Aynı şekilde garnitür yemekleri de yapabilirsiniz.

Lazanyanın Yanında Ne Gider

BUHARDA PİŞMİŞ SEBZELER

Akşam yemeği için lazanya yaptıysanız ve yemeğinizin boş kalmasını istemiyorsanız o zaman yanına buharda pişmiş sebzelerden birini seçebilirsiniz. Hatta sebzelerinizi yaptıktan sonra üzerlerine kaşar peyniri rendeleyip daha sonra da fırına 5 10 dakika kadar atıp daha farklı lezzetler ortaya koyabilirsiniz.

KAŞARLI PATATES

Fırın ortamında yapmış olduğunuz kaşarlı patateslerinizi lazanya yemeğinin yanına tercih edebilirsiniz. İsteyenler kaşarlı patateslere baharatlar ekleyerek daha güzel hale getirebilir.

Lazanyanın Yanında Ne yapsam

YOĞURTLU HAVUÇ

Salata yapılacağı zaman günümüzde en çok tercih edilenler arasında havuç yer alır ve havuç çeşitlerinde ise yoğurtlu havuç ilk sırada yer almaktadır. Sizler de lazanya yemeğinizin yanına yoğurtlu havucu tercih edebilirsiniz.

ZEYTİNYAĞLI SARMA

Yukarıda da dediğimiz gibi lazanya yemeğinin yanına zeytinyağlı yemekler çok yakışır ve bu yüzden sizler zeytinyağlı sarma tercih edebilirsiniz. İsteyenler zeytinyağlı sarmayı lazanya yemeğinin yanına soğuk olarak servis edebilir.

TAZE BARBUNYA YEMEĞİ

Lazanyanızın yanına yapabileceğiniz en lezzetli yemeklerden birisi de taze barbunya yemeğidir. Eğer akşama misafirleriniz gelecekse bu iki yemeği bence tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir