Ispanaklı Böreğin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ispanaklı Böreğin Yanında Ne Gider

0

Ispanaklı Böreğin Yanında Ne Gider ?

Günün her öğününde tüketebileceğiniz ve aynı zaman da hamur işlerinde en çok sevilenler arasında yer alan ıspanaklı böreğin yanına ne gider ? bugün ona bakacağız. Biliyorsunuz ki ıspanaklı börek genel olarak yemekten sonra yenir veya beş çayı olduğu zamanlar da yapılır ve çayla beraber misafirlere ikram edilir. Son derece lezzetli olan ıspanaklı böreğin yanına gidebilecek en güzel yemekleri ve salataları sizlerle paylaştık. Fakat akşam yemeğinde eğer ıspanaklı börek yapacaksanız o zaman kesinlikle başlangıç olarak yayla çorbasını tercih edin.

Ispanaklı Böreğin Yanında Ne Gider

YAYLA ÇORBASI

Ispanaklı böreğinizi akşam evinize gelecek misafirler için yapacaksanız o zaman başlangıç olarak çorba yapmanız daha doğru seçim olacaktır. Bu yüzden çorba olarak en ideali hafif ve mideyi de yormadığından dolayı yayla çorbasını tercih edebilirsiniz.

Ispanaklı börek adından da anlaşılacağı üzere hamur işi olduğu için, çorba olmazsa olmazlardandır.

MEVSİM SALATASI

Hamur işi yapacaksanız o zaman yanına güzel bir mevsim yeşilliklerinden , çeri domateslerinden ve salatalıktan oluşan harika mevsim salatası yaparak sofranızı zenginleştirebilirsiniz.

Ispanaklı Böreğin Yanında Ne yapsam

KISIR

Ispanaklı böreğin yanına gidebilecek en etkili yemek türlerinden birisi de kısırdır. Hem damak tadınıza uygun hem de sofranızı zenginleştirmek için kısırı tecrih edebilirsiniz.

SEBZE KIZARTMASI

Hem büyükler hem de küçükler tarafından kızartmalar çok sevilir ve özellikle sarımsaklı yoğurt ve aynı zaman da soslar yapılırsa yapacağınız kızartma daha güzel oluyor. Bu yüzden ıspanaklı böreğinizin yanına sebze kızartmasını yapabilirsiniz.

KOMPOSTO

Hamur işlerinden sonra yenebilecek en etkili tatlı türlerinden birisi de kompostadır. Özellikle kompostanın elmalısı , vişnelisi , eriklisi ve kayısılısı gibi türleri bulunmaktadır. Ağır bir tatlı olmadığından dolayı hem midenize de çok iyi gelir.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir