Lahmacunun Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Lahmacunun Yanına Ne Gider

0

Lahmacunun Yanına Ne Gider ?

Lahmacun günümüzde en çok sevilen ve her öğünde tercih edilebilen yemek türlerinden birisidir. Aynı zaman da her yemeğin yanına da gider. Aslında bakarsanız lahmacun tek başına da doyurucu bir yemektir fakat siz yine de yanına bir şeyler yapmak istiyorsanız o zaman en iyi seçim Ayran ve Garnitürler olacaktır. Lahmacun en çok çiğ köfte ile gider fakat sizler yanına yemek türlerinden birisini yapmak istiyorsanız o zaman aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz yemekleri inceleyebilirsiniz.

Lahmacunun Yanına Ne Gider

ÇİĞ KÖFTE

Türk mutfağındaki yeri farklı olan ve en lezzetli yemeklerden birisi çiğ köfteyi tercih etmiş olduğunuz lahmacunun yanına tercih edebilirsiniz. Özellikle lahmacun , çiğ köfte ve Ayran en sonda bunları tamamlamak için tatlı tercih ederek harika menü hazırlamış olursunuz.

MERCİMEK ÇORBASI

Lahmacun katı yemek olduğundan dolayı yanına kesinlikle sıcak bir çorba yapılması gerekiyor. Çorba olarak ise günümüzde de her yemeğin yanına yapılan mercimek çorbası en iyi seçim olacaktır.

Lahmacunun Yanına ne yapsam

BULGUR PİLAVI

Pilavı her yemeğin yanına gider ve Türk mutfağındaki yeri de çok farklıdır. Sizler lahmacununuzun yanına bulgur pilavı tercih ederek sofranızı biraz daha güzel hale getirebilirsiniz. İsteyenler bulgur pilavını sade isteyenler de sebzeli yapabilir.

SALATA

Lahmacun dendiği zaman akla ilk gelen meze salata oluyor. Çünkü bol yeşillikli salata lahmacunun yanına çok yakışacaktır. Lahmacun hem ağır hem de doyurucu bir yemek olduğundan dolayı yanına hafif salata çok iyi olacaktır.

PATLICAN YEMEKLERİ

Patlıcan yemeği etle beraber yapıldığı zaman daha lezzetli oluyor. Fakat lahmacun da etli olduğundan dolayı patlıcan yemeğini yapacağınız zaman etsiz yapmanız daha doğru seçim olacaktır.

İlginizi Çekebilir