Havuç Kızartmasının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Havuç Kızartmasının Yanına Ne Gider

0

Havuç Kızartmasının Yanına Ne Gider ?

Salata yapılacağı zaman genel olarak en çok kullanılan sebzeler arasında havuç yer almaktadır. Aynı zaman da havuçla hem salatalar hem de çok güzel mezeler de yapılmaktadır. Mesela ana bir yemek yaptığınız zaman yanına havuç kızartması yaparak ortaya harika bir menü çıkarmış olursunuz. Çocuklarınız havuç sevmiyorsa kızartmasını yaparak bu şekilde de onlara havucu sevdirebilirsiniz. O zaman havuç kızartmasının yanına ne gider ? hep beraber inceleyelim.

Havuç Kızartmasının Yanına Ne yapsam

KIZARTMA ÇEŞİTLERİ

Havuç kızartması yaptığınız zaman bunun yanına yakışacak en güzel lezzetlerden birisi de kızartma çeşididir. Havuç kızartması yaptığınız zaman özellikle patates kızartması yaparak ve üzerine baharat eklerseniz çok güzel lezzet ortaya çıkarmış olursunuz.

MANTAR SOTE

Mantar günümüzde sık sık yapılan ve besleyici değeri de çok yüksek olan yemeklerden birisidir. Özellikle mantar sote yapıldığı zaman yanına havuç kızartması çok yakışır. İsteyenler mantar soteye kuşbaşı et ekleyerek lezzeti iki katına çıkartabilir.

Havuç Kızartmasının Yanına Ne Gider

PATLICAN KÖZLEME

Havuç kızartmasının yanına gidebilecek en güzel sebzelerden birisi de patlıcan oluyor. Fakat patlıcan yemeği yapmak yerine közlemesini yani salatasını yaparak sonradan da sarımsaklı yoğurt ekleyerek harika tatlar ortaya çıkartabilirsiniz.

BROKOLİ

Havuç kızartması ve taze olan brokoli salatasını yaparak sofranıza renk katabilirsiniz. Tabi bunları yapacağınız zaman da yanlarına ana yemek yapmanız gerekiyor.

FIRINDA KABAK YEMEĞİ

Fırında yapacağınız kabak yemeği ile havuç kızartması gerçekten çok uyumlu ikili olacaktır. Akşama evinize gelecek misafirler varsa bence böyle bir menü hazırlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir