Salatanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Salatanın Yanında Ne Gider

0

Salatanın Yanında Ne Yapsam ?

Salata biliyorsunuz ki genel olarak her yemeğin yanına yapılan ve sofraları adeta renklendiren türlerden birisidir. Özellikle et yemekleri ve balık çeşitlerinden yapıldığı zaman bunları tamamlamak için mutlaka salata tercih edilir. Aynı zaman da salata hafif olmasından dolayı diyet yapanlar tarafından çok tercih edilmektedir. Kış mevsimi geldiği zamanlar da ise sofraların vazgeçilmezi arasında yer alıyor. Peki o zaman salata türlerinden birisini yaptık yanına ana yemek olarak neler yapabiliriz ? Aslında bakarsanız hanımlar salatanın yanına gidebilecek en güzel yemek türleri arasın da balık çeşitleri yer almaktadır. Bunun haricinde aşağıda sıralamış olduğumuz yemeklerden birilerini de seçebilirsiniz.

Salatanın Yanında Ne Gider

Çorba

Başlangıç olarak çorba sofraların vazgeçilmez lezzetlerinden birisidir ve çorba yapacağınız zaman da domates çorbasını seçebilirsiniz. Çünkü domates çorbası hafif çorbalardan birisi olduğundan dolayı ve aynı zaman içerisine kaşar rendelerseniz o zaman da harika çorba olacağından bunu seçebilirsiniz.

Balık

Hangi çeşit balığı seçerseniz seçin hiç fark etmez. Çünkü balıkla en iyi salata uyumlu olmaktadır. Marul salatasından tutun , mevsim salatasına kadar istediğiniz salata çeşidi yapabilirsiniz.

Makarna

Şimdi salata genel olarak içerik bakımından çok zengindir ve bu yüzden eğer aceleniz varsa ve pratik olsun diyorsanız makarna çeşitlerinden birisini seçerek yapmış olduğunuz salata ile servis edebilirsiniz.

Salatanın Yanında Ne yapsam

Pilav

Pirinç pilavı ana yemeklerin başında gelir ve tek başına tüketilmez. Bu yüzden pirinç pilavı yaptığınız zaman yanına da sulu yemek yaparsanız ve bunları da tamamlamak için marul salatasını tercih ederseniz o zaman akşama harika menü hazırlamış olursunuz.

Köfte- Patates

Hem köfte hem de patates biliyorsunuz ki ayrılmaz ikililerden birisidir. Özellikle köfte patates çocuklar tarafından çok sevilmektedir. Bu yüzden köfte patates kızartması yapacağınız zaman yanına da çoban salatasını yaparsanız harika tat oluşturmuş olursunuz.

Izgara Tavuk

Günümüzde ızgarada yapılan tavuk çok tercih edilmektedir ve özellikle yanına salata çok yakışmaktadır. Bu yüzden ızgara tavuk ile mevsim salatasını yaparsanız çok güzel bir lezzet yakalamış olursunuz.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir