Bulgur Pilavının Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Bulgur Pilavının Yanında Ne Gider

0

Türk mutfağının vazgeçilmezi olan ve oldukça özel yere sahip olan bulgur pilavının yanına ne gider makalesine bugün hep beraber daha yakından bakacağız. Bulgur pilavı biliyorsunuz ki hem doyurucu hem de besin değeri çok yüksek olduğundan dolayı ana yemeklerin yanına sık sık yapılmaktadır. Bulgur pilavı sade olduğu gibi aynı zaman da domatesli veya içerisine ciğer konularak da yapılırsa ortaya gerçekten harika lezzet çıkmış olur. Peki bulgur pilavının yanına neler yapılır ?

Cacık

Yapmış olduğunuz bulgur pilavınızın yanında eğer güzel bir sulu ana yemek varsa örnek verecek olursak kuru fasulye veya nohut yemeği gibi işte yanına buz gibi cacık yapabilirsiniz. Sarımsağı bol ve içerisine nane koyarsanız cacığınızı daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

Nohut, Kuru Fasulye

Baklagil dediğimiz zaman aklımıza genel olarak hem kuru fasulye hem de nohut gelmektedir. İşte bu yüzden bulgur pilavının yanına da bu iki ana yemek çok yakışır. Akşam yemeği yapacaksanız bence bu iki yemekten birisini düşünebilirsiniz.

Ayran 

Bulgur pilavının yanına ne demiştik cacık yapabilirsiniz. Eğer cacık yapmak istemiyorsanız veya zor geliyorsa o zaman hanımlar yoğurttan buz gibi ayran yapıp servis edebilirsiniz.

Et Yemekleri

Bulgur pilavının yanına yapılan et yemekleri menünüzü daha zengin hale getirir. Sizler et yemeği olarak isteyenler biftek , isteyenler rosto ve isteyenler de ciğer kavurma pişirebilir.

Patlıcan Oturma

Bulgur pilavımızın yanına hanımlar patlıcan oturtması yemeğini tercih edebilirsiniz. Hem besin değerinden zengin hem de çok lezzetli olduğundan dolayı pilavınızın yanına patlıcan oturtması çok yakışacaktır.

İlginizi Çekebilir