Patlıcan Musakkanın Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patlıcan Musakkanın Yanına Ne Yapılır

0

Genel olarak kış ayında tüketin patlıcan musakka yemeğinde hanımların en çok merak ettikleri patlıcan musakkanın yanına ne yapılır sorusu oluyor. Hem lezzetli hem de doyurucu bir yemek olduğundan dolayı özellikle yanına yapılabilecek en güzel yemek menünüzü daha zengin hale getirecektir. Bu yemek hem ara sıcak hem de ara soğuk yemeklerle beraber tüketilmesi daha doğrudur. Aynı zaman da yağlı olduğundan dolayı da patlıcan musakka ağır bir yemektir ve yanına hafif yemek yapılması gerekiyor.

Patlıcan Musakkanın Yanına Ne Yapılır

MERCİMEK ÇORBASI

Kış aylarında en çok tüketilen ve özellikle lezzetli olan patlıcan musakkanın yanına hafif bir çorba yapmanız daha doğru olacaktır. Bu çorba ise mercimek çorbasıdır. Mercimek çorbasını ise istediğiniz gibi de yapabilirsiniz.

PİRİNÇ PİLAVI

Patlıcan musakkanın yanına tüketilebilecek en güzel ven en ideal yemeklerden birisi de pirinç pilavıdır. Musakkanın içerisinde yoğun yağ oranı vardır ve bu yüzden eğer sizler zeytinyağlı pirinç pilavı yaparsanız o zaman mideniz rahatsız olmaz.

BULGUR PİLAVI

Genel olarak ağır yemeklerin yanına hep pirinç pilavı veya bulgur pilavı yapılmaktadır. Bu yüzden eğer pirinç pilavını sevmiyorsanız o zaman alternatif olarak bulgur pilavını tercih edebilirsiniz. İster sade isterseniz de salçalı olarak yapabilirsiniz.

CACIK

Patlıcan musakka , pirinç pilavı ve bunların yanına da buz gibi cacık yaparsanız harika bir akşam yemeği hazırlamış olursunuz. Bence bu üçlü menü çok güzel ve misafirleriniz varsa da onlar için de hazırlayabilirsiniz.

ÇOBAN SALATA

Her yemeğin yanına mutlaka salata olması gerekiyor. Salata hafif olduğundan dolayı insanlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Bu yüzden patlıcan musakkanın yanına çoban salatası yapabilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir