Fırında Köfte Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Fırında Köfte Yanına Ne Gider

0

Fırında Köfte Yanına Ne Gider ?

Fırında köfte eve gelecek olan misafirleri en iyi şekilde ağırlamak için yapılan özel yemeklerden birisidir. Bu yemeği yapmak çok zor değildir sadece dikkat edilmesi gereken nokta köfte harcını çok iyi ayarlamanız gerekiyor. Fırında köfte yapan ev hanımlarımızın çoğu fırında köfte yanına ne gider ? sorusunu merak etmektedir. Bizde bu konu hakkında nette araştırma yaptık ve fırında köftenin yanına yapabileceğiniz lezzetli yemekleri sizlerle paylaştık. Özel misafirleriniz geleceği zaman ana yemeğinizin yanına birbirinden güzel çeşitli salatalar ve ek yemekler hazırlayabilirsiniz. İşte fırında köftenin yanına yapılabilecek en iyi sunumlar.

Fırında Köfte Yanına Ne Gider

PATATES ÇORBASI

Fırında köftenin yanına yapabileceğiniz özel tariflerden birisi olan patates çorbasını tercih edebilirsiniz. Bu çorbanın içerisine hem krema hem de kıyma gibi malzemeler girer ve ortaya harika çorba çıkar. Fırında yapmış olduğunuz köftenin yanına ne yapsam diyorsanız bence bu çorbayı deneyebilirsiniz.

PİYAZ

Köfte yemeğine yakışacak en güzel salata türlerinin başında Piyaz gelmektedir. Piyaz biliyorsunuz ki ilk olarak kuru fasulyeler haşlanır ve daha sonra içerisine hem soğanlar hem maydanoz hem sirke hem de zeytinyağı eklenerek güzel bir salata yapılır. İşte bunu yapmış olduğunuz yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz.

PATATES PÜRESİ

Fırında köftenin yanına yapabileceğiniz en güzel yemek çeşitlerinden birisi de patates püresidir. Köfteleri tabağa koyduğunuz zaman yanına da güzel bir şekilde püreyi koyup o şekilde servis edebilirsiniz.

Fırında Köfte Yanına Ne yapsam

SALATA

Yemekleri zengin hale getiren ve renk veren olmazsa olmazı salatalardır. Fırında köftenin yanına da mevsim salatası , çoban salatası veya mevsim salatası bunlardan birisini yapıp sofranızı renklendirebilirsiniz.

PİLAV

Fırında köfte dediğimiz zaman akla gelen ilk ana yemek tabiki de pirinç pilavı oluyor. Pirinç pilavı zaten her yemeğin yanına yakışan yemek türlerinden birisidir. Bu yüzden fırında köftenin yanına da sade yapmak yerine sebzeli olarak yaparsanız daha güzel olur.

TURŞU

En son olarak fırında köftenin yanına aperatif olarak acılı veya acısız hiç fark etmez Turşu tercih edebilirsiniz. Turşu da lahana turşusu , biber turşusu veya salatalık turşusu olabilir.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir