Fırında Levrek Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Fırında Levrek Yanında Ne Gider

0

Fırında Levrek Yanında Ne Gider ?

Balık mevsimi başladığı zaman en çok tüketilen ve özellikle omega 3 yönünden de en zengin balık olan levrek herkes tarafından tüketilmesi gereken besinlerden birisidir. Levrek balığı her türlü şekilde pişirilmektedir. Yani isteyenler tavada isteyenler ızgarada isteyenler de fırında yapabilir. Ama tabi fırında yapacak olan ev kadınlarımızın en çok sorduğu sorular arasında fırında levrek yanında ne gider ? sorusu oluyor. Fırında yapılan levrek sağlık açısından büyük öneme sahiptir. Beyni geliştirmede çok iyidir ve bu yüzden çocukların kesinlikle yemesi gereken balık türüdür. Fırında levreğinizi yapacağınız zaman ise düşük ayarda ve kendi suyu ile pişirirseniz hem faydalı olur hem de daha lezzetli.

Fırında Levrek Yanında Ne Gider

MANTAR ÇORBASI

Fırında yapmış olduğunuz levreğin yanına yapabileceğiniz lezzetler arasında çorba yer alıyor. Balık yemeye geçmeden önce midemizi biraz yumuşatmak için çorba en iyisidir. Bu yüzden çorba olarak ise balığın yanına mantar çorbası çok yakışır.

PİYAZ

Günümüzde yemeklerin yanına sık sık yapılan meze türü olan lezzetlerden birisi de Piyazdır. Piyaz hem kuru fasulyenin hem de bol soğanın kavuşması sonucunda oluşur ve içerisine bir de maydanoz ile siyah zeytin eklemesi yaparak fırında levreğin yanına harika lezzet oluşturmuş olursunuz.

KÖZLENMİŞ PATLICAN SALATASI

Farklı tarzda salata yapmak istiyorsanız o zaman patlıcan salatasını tercih edebilirsiniz. Közlemiş olduğunuz patlıcandan yapabileceğiniz salatayı fırında makarnanın yanına servis edebilirsiniz.

Fırında Levrek Yanında Ne yapsam

PİLAV

Evinize akşam misafirleriniz gelecekse yemeğe ve sizde fırında levrek yaptıysanız o zaman bu yemeği daha da zengin hale getirmek için sebzeli olarak pirinç pilavını tercih edebilirsiniz.

PATATES PÜRESİ

Hem tereyağı hem de kaşarın birleşmesi ile ortaya harika lezzet çıkan patates püresi fırında levreğin yanına çok iyi gidecektir. Fırında levreğin yanında ne yapsam diye düşünüyorsanız bence patates püresi iyi seçim olur.

BROKOLİ SALATASI

Malum kış mevsimi geldi ve brokoliler de çıkmaya başladı. Bu yüzden fırında levrek yapacağınız zaman hem sağlıklı hem de salata türlerinde en çok tercih edilen brokoli salatasını tercih edebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir