Bazlamanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Bazlamanın Yanında Ne Gider

0

Ekmek çeşitlerinden biri olan ve günümüzde en çok tercih edilenler arasında yer alan bazlamanın yanına ne gider ? Sorusu birçok kişi tarafından merak konusu haline geldi. Bazlama hem kahvaltılarda hem de öğle veya akşam yemeklerinde yenen ekmek çeşitlerinden birisidir ve özellikle sıcakken tüketildiği zaman tadı efsane oluyor. Peki bazlamanın yanına neler gidebilir ? buyurun onlara bakalım.

Peynir Çeşitleri 

Bazlamanın yanına gidebilecek en ideal aperatif yiyeceklerden birisi de peynir çeşitleri olmaktadır. Yani beyaz peynirden tutun tulum peynirin , kaşardan tutum krem peynirine kadar istediğiniz peynir çeşidi seçerek bazlama ile beraber tüketebilirsiniz.

Patates Salatası

Patates salatası ile bazlama çok güzel ikili olmaktadır. Bol soğan ve aynı zaman da yeşilliklerle hazırlamış olduğunuz patates salatasını bazlama ile yiyebilirsiniz.

Yumurta Salatası

Hem haşlamış olduğunuz yumurtaları hem soğanları hem de yeşillikleri bir araya getirip hazırlamış olduğunuz yumurta salatasını bazlama ile beraber servis edebilirsiniz. Ama tabi hanımlar bazlamayı soğuk servis etmek yerine ısıtıp sıcak olarak servis ederseniz daha lezzetli olacaktır.

Et ya da Kıyma Kavurma

Et veya kıyma kavurması yaparak yanına da bazlamayı tercih edip bazlamanın arasına koyup o şekilde yiyerek tüketebilirsiniz. Hem lezzetli hem de güzel seçeneklerden birisi olan bunu tercih edebilirsiniz.

Baklagil Yemekleri

Baklagil yemekleri ile beraber bazlama ekmeği çok güzel oluyor ve zevkle tüketiliyor. İster kuru fasulye yapın isterseniz de barbunya yemeği bazlama ekmeğini her şekilde tüketebilirsiniz.

Tavuğun Yanında Ne Gider ? Yazımızı Buraya Tıklayarak Okuyabilirsiniz.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir