Ispanağın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ispanağın Yanına Ne Gider

0

Ispanağın Yanına Ne Gider ?

Kış olduğu zaman biliyorsunuz ki farklı sebzeler çıkmaya başlıyor ve bu sebzelerin arasında en çok tercih edilen ve aynı zaman da besin değeri de çok yüksek olan ıspanak yer alıyor. Peki ıspanağın yanına ne gider ? Bu soru ev hanımlarımız tarafından sıkça sorulan sorulardan birisidir. Şöyle bir örnek vermek istiyorum ıspanak yemeği en çok yoğurtla beraber yenmektedir. Fakat yoğurt bir yemek değildir. Ama yoğurt yanına çok yakışır. Peki bunların dışında yemek olarak yanına başka neler yapabiliriz onlara bakalım.

Ispanağın Yanına Ne Gider

MAKARNA

Ispanak yemeğini süsleyecek lezzetler arasında hem yapımı kolay hem de bir sürü çeşidi olan makarnayı tercih edebilirsiniz. Makarnayı yapacağınız zaman da domatesli ya da peynirli yaparsanız daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

PİLAV

Birçok ana yemeğin yanına biliyorsunuz ki pirinç pilavı yapılmaktadır ve aynı şekilde ıspanağın yanına da bence çok yakışır. Fakat klasik pirinç pilavı yapmak yerine şehriyeli olarak yaparsanız daha iyi olur.

Ispanağın Yanına Ne yapsam

BULGUR PİLAVI

Pirinç pilavını yapmak istemeyen ev hanımları varsa o zaman bunun yerine bulgur pilavını tercih edebilirsiniz. Bulgur pilavını da bol domatesli ya da salçalı olarak yapabilirsiniz. Üzerine de ekstra olarak nane ve pul biber çok yakışacaktır.

BÖREK

Ispanak yemeğinin yanına hamur işlerinden bir şeyler yapmak istiyorsanız o zaman kıymalı ya da peynirli böreği seçebilirsiniz. Ana yemekten sonra çayla beraber börek çok iyi gider.

FIRINDA PATATES DİLİMLERİ

Elma şeklinde dilimlemiş olduğunuz patateslerle fırında harika kızartmalar yapabilirsiniz. Bu lezzet her yemeğin yanına yakıştığından yapmış olduğunuz ıspanak yemeğinin yanına da çok yakışacaktır.

AYRAN

Ispanak yemeğinin yanına pirinç pilavı yapıp ve içecek olarak da Ayran tercih ederseniz menünüzü çok sağlam yapmış olursunuz. Ayran tercih edeceğiniz zaman köpüklü ve içerisine soda ilave ederseniz daha lezzetli olacaktır.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir