Patates Salatası Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patates Salatası Yanına Ne Yapılır

0

Patates salatası yanına ne gider merak eden ev hanımlarımız için netten özenle araştırıp bulmuş olduğumuz yemeklerin hepsini sıra sıra sayfamıza yer verdik. Günümüzde patates salatası ana yemeklerin yanına sıkça yapılmaktadır. Özellikle beş çaylarında olmazsa olmazları arasında yer alır. Bazı günler de pazar kahvaltılarında misafirler varsa onlara ikram da edilmektedir. Yani kısacası patates salatası her öğünde rahatça tüketilebilir. O zaman patates salatasının yanına acaba ne gibi yemekler gidebilir.

Patates Salatası Yanına Ne Yapılır

PAÇANGA BÖREĞİ

Paçanga böreği ile patates salatası muhteşem ikili menü olacaktır bence. Hatta eğer isterseniz paçanga böreğini daha kolay yapmak için milföy hamurunu kullanarak rahatça yapabilirsiniz.

FIRINDA ÇANAK KÖFTE

Patates salatanızın yanına gidebilecek en lezzetler yemeklerden birisi de fırında yapabileceğiniz kıymadan yapılan çanak köfte yemeğidir. Bence salatanızın yanına çok yakışacaktır. Hiç denemeyen hanımlar varsa bence denemeliler.

İlginizi Çekebilir ; Piyazın Yanında Ne Gider

KISIR

Beş çayı olduğu zaman her çeşit börek , çörek , kurabiyeler yapılır ve bunların başında ise patates salatası gelir. İşte patates salatasından sonra yapabileceğiniz en ideal yiyecek kısırdır. Günümüzde ise özellikle beş çayında kısır çok tercih edilmektedir.

MERCİMEK KÖFTESİ

Daha farklı bir şeyler yapmak istiyorsanız o zaman patates salatanızın yanına bulgurdan yapılan mercimek köftesini deneyebilirsiniz. Hem muhteşem lezzet ortaya çıkacak hem de doyurucu olacak.

YOĞURTLU HAVUÇ

Patates salatasının yanına meze olarak bilinen yoğurtlu havucu yapabilirsiniz. Günümüzde ise normal yemeklerin yanına da yoğurtlu havuç yapılmaktadır. Eğer hiç denemediyseniz deneyin derim.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir