Sucuklu Yumurtanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Sucuklu Yumurtanın Yanında Ne Gider

0

Sucuklu Yumurtanın Yanında Ne Yapsam ?

Sabah kahvaltısı olduğu zaman da ülkemizde genel olarak en çok yapılanlar ve tercih edilenler arasında sucuklu yumurta yer alıyor. Özellikle her restoranda ve her lokanta da sabah kahvaltısında mutlaka sucuklu yumurta ikram edilir. Bunların haricinde sucuklu yumurta sadece kahvaltılar da değil aynı zaman da öğle arasında da tüketilen aperatif yemek çeşitlerinden birisidir. Eğer sucuklu yumurtayı tek başına tüketmek istemiyorsanız o zaman yanına da mutlaka güzel bir şeyler yapmanız gerekiyor. Biz bu konu hakkında araştırma yaptık ve sucuklu yumurtanın yanına gidebilecek lezzetleri aşağıya sırayla yazdık.

Sucuklu Yumurtanın Yanında Ne Gider

Salata

Salata hem vitamin hem de sağlık açısından çok zengindir ve bu yüzden ana yemeklerin yanına sık sık tercih edilir. Sizler yapmış olduğunuz sucuklu yumurtanın yanına başka yemek tercih etmeyecekseniz o zaman salata çeşitlerinden birisini yapmanız daha doğru seçim olur.

Kaşarlı tost

Kaşarlı tost hem doyurucu hem de lezzet bakımından güzel bir yiyecek olduğundan dolayı sucuklu yumurtanın yanına alternatif yemek olarak tercih edebilirsiniz. Kaşarlı olarak yapılan tost emin olun sucuklu yumurta ile uyumlu olacaktır.

Mercimek Çorbası

Biliyorsunuz ki sucuklu yumurta genel olarak sabah kahvaltılarında çok içilir ve aynı zaman da çorba da tercih edilir. Bu yüzden kahvaltıdan önce sıcak bir mercimek çorbası içip daha sonra da sucuklu yumurtanızı tüketmeniz daha doğru seçim olur.

Sucuklu Yumurtanın Yanında Ne yapsam

Sosis kavurma

Tavada hafif yağda kızartacağınız sosisler yapmış olduğunuz sucuklu yumurtanın yanına çok yakışacaktır. Bir de ketçap ile mayonez tercih ederseniz o zaman ortaya daha lezzetli tatlar çıkabilir.

Kıymalı makarna

Sucuklu olarak yapacağınız yumurta protein bakımından çok zengindir ve yanına da karbonhidrat açısından çok zengin olan kıymalı makarna yaparsanız tam bir yemek uyumu ortaya koymuş olursunuz.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir