Fellah Köftesi Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Fellah Köftesi Yanında Ne Gider

0

Fellah Köftesi Yanında Ne Gider ?

Fellah köftesinin yapımı çok basit olduğundan dolayı günümüzde sık sık yapılan lezzetlerden birisidir. Özellikle bu yemek en çok Güney Doğu bölgesinde daha çok yapılmaktadır ve yapıldığı zaman da ana malzeme olarak içli köftede kullanılanlar kullanılmaktadır. Yani sizler mesela içli köfte yaptıysanız ve yapımı bittikten sonra eğer arta kalan malzemeleriniz varsa işte bunlardan çok güzel fellah köftesi yapmanız mümkündür. Fellah köftesi hem irmik hem ince bulgur hem de undan yapılmaktadır. Peki fellah köftesi yanında ne gider ? bu sorunun cevabını merak ediyorsanız o zaman sizler için araştırmış olduğumuz yemek alternatiflerine göz atabilirsiniz.

Fellah Köftesi Yanında Ne Gider

TOYGA ÇORBASI

Adını belki ilk defa duyuyorsunuzdur fakat toyga çorbası hem çok besleyici çorbalardan birisi hem de tadı çok güzel olduğundan dolayı çok tercih edilen çorba çeşitlerinden birisidir. Bu çorba haşlanmış olan nohut , ıspanak ve kekikten yapılmaktadır. Üzerine de sos yapmaya gerek olmadığı için ağır çorba değildir ve fellah köftesinin yanına çok güzel gider.

CACIK


Hem salatalık hem sarımsak hem kuru nane ve hem de yoğurttan yapılan buz gibi cacık yapmış olduğunuz fellah köftesinin yanına çok iyi gidecektir. Hatta midenizi rahatlatmak istiyorsanız o zaman fellah köftesinin yanına kesinlikle cacık tercih edin.

MEVSİM SALATASI

Ana yemek olarak yapmış olduğunuz fellah köftesinin yanına renk katmak istiyorsanız o zaman salata en doğru seçimdir. Salata olarak ise mevsim salatasını yaparsanız hem midenizin hazmetmesi daha kolay olur hem de menünüz daha lezzetli hale gelir.

Fellah Köftesi Yanında Ne yapsam

SEBZE KIZARTMASI

Karışık sebzelerden elde edeceğiniz kızartmalar ile fellah köftesi yemeğinizi renkli hale getirebilirsiniz. Hatta kızartma yaptığınız zaman sarımsaklı yoğurtta ilave ederseniz daha güzel olur.

KOMPOSTO

Fellah köftesinin yanına komposto yapmayı düşünüyorsanız o zaman en iyi seçimler arasında vişne komposto olacaktır. Doyurucu olan fellah köftesinin yanına hafif tatlı olarak komposto iyi seçim olacaktır.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir