1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Biftek Yanında Ne Gider


0

Et çeşitlerinde günümüzde sık sık yapılan ve her evde çok sevilen sofraların vazgeçilmezi biftek yemeğinin yanına ne gider ? yazısına bugün hep beraber göz atacağız. Akşam yemeği olacak biftek yapacaksanız ve yanına ne yapsam diye merak ediyorsanız o zaman hanımlar merak etmeyin bu konuda sizlere detaylı olarak yardımcı olacağız. Bifteğinizin yanına yapacağınız bu yemekler ile menünüz daha zengin hale gelecektir.

Sebzeli Garnitür

Yapmış olduğunuz biftek yemeğinizin yanına yakışacak yiyeceklerin başında sebzeli garnitürler gelmektedir. Yani elde etmiş olduğunuz patlıcan , soğan , patates ve kırmızıbiber gibi sebzeleri harmanlayıp bir arada yaparak ortaya harika lezzet çıkartabilirsiniz.

Pilav

Türk Mutfağının en vazgeçilmez ve en lezzetli yemeklerinden biri olan pilav yapacağınız bifteğin yanına çok iyi olacaktır. Çünkü et çeşitlerinin yanına genel olarak pirinç pilavı ya da bulgur pilavı yapılmaktadır. Bu yüzden bu ikisi menünüzü çok zengin yapacaktır.

Patates Püresi

Patates püresi çocuk büyük demeden herkes tarafından çok sevilmektedir. Bu yüzden tereyağlı bir şekilde yapacağınız patates püresini bifteğinizin yanına yapıp ve bunların yanına da pilav yaparak güzel akşam menüsü hazırlamış olursunuz.

Tereyağlı Sarımsaklı Fırında Mısır

Tereyağlı sarımsaklı fırında mısır genel olarak bütün et yemeklerinin yanına servis edilmektedir. Bu yüzden sizler de akşam yemeği olarak biftek yapacağınızdan dolayı Tereyağlı sarımsaklı fırında mısır’ı deneyebilirsiniz.

Domates Solu Makarna 

Hem doyurucu hem de sağlıklı olduğundan dolayı sofraların da vazgeçilmezi olan domates soslu makarnayı bifteğinizin yanına yapabilirsiniz. Aynı zaman da yapacağınız makarnanın üzerine kik ve çeşitli baharatlar atarsanız daha lezzetli hale getirmiş olursunuz.

İlginizi Çekebilir