Arnavut Ciğeri Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Arnavut Ciğeri Yanına Ne Gider

0

Et yemekleri arasında en çok sevilen ve lezzet bakımından güzel besin bakımından ise değeri yüksek olan arnavut ciğeri yemeğinin yanına gidebilecek en ideal yemekler nelerdir ? bugün bunu inceleyeceğiz. Arnavut ciğeri biliyorsunuz ki yağda piştiğinden dolayı yanına yapılacak yemeklerden hafif olması gerekiyor. İşte bunun için aşağıda yapabileceğiniz yemekler , mezeler veya salatalar bulunmaktadır. Fakat şunu hatırlatmak isteriz ki Arnavut ciğerinin yanına günümüzde en çok tercih edileni soğan salatası oluyor.

Pirinç Pilavı-Bulgur Pilavı

Arnavut ciğeri yapıldığı zaman genel olarak yanına yapılan ilk yemek pirinç pilavı ya da bulgur pilavı oluyor. Pirinç pilavı yapacaksanız isteyenler sade isteyenler de arpa veya şehriyeli olarak yapabilir tabi. Pirinç pilavını sevmeyenler veya yapmak istemeyenler de bulgur pilavını tercih edebilir.

Çorba

Her yemekte başlangıç yemeği olarak kesinlikle çorba bulunur. Çünkü mideyi hemen ana yemeklerle yormamak için çorba olarak başlayıp daha sonra ana yemekle devam etmek gerekiyor. Bu yüzden Arnavut ciğeri de ağır yemeklerden olduğundan yanına ilk olarak güzel çorba yapmanız gerekiyor. Bu çorba ise yayla çorbası olabilir.

Turşu

Güzel bir menü oluşturdunuz arnavut ciğer , pirinç pilavı ya da bulgur pilavı diyelim. İşte bunların yanına bir de Turşu ilavesi yaparsanız o zaman ortaya gerçekten muazzam menü çıkmış olur.

Kaşarlı Mantar

Farklı yemek arayan ev hanımlarımız varsa o zaman yapmış olduğunuz arnavut ciğerinin yanına kaşarlı mantar yapıp sofranıza farklı hava katabilirsiniz.

Patates Püresi

Bütün et yemeklerinin yanına gidebilecek ve yapımı da oldukça basit patates püresini seçebilirsiniz. Arnavut ciğerinin yanına patates püresi çok yakışacaktır.