Fırında Balık Yanında Ne Yenir
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Fırında Balık Yanında Ne Yenir

0

Fırında Balık Yanında Ne Yenir ?

Balık tüketimi çok önemlidir ve özellikle tüketeceğiniz balığın da taze olması son derece insan sağlığı açısından önemli konulardan birisidir. Eğer taze balık pişirirseniz pişirmiş olduğunuz balıkta o derece lezzetli ve güzel olur. Balık pişirmenin birden fazla yöntemi bulunmaktadır ve bunlardan en çok tercih edilenleri kızartma , buğulama ve fırında yapmadır. Kış mevsimi geldiği zaman da genel olarak sık sık balık tüketilir ve ev hanımları da balığı genellikle fırında yapmayı daha çok tercih ederler. Peki , sizler fırında balık yapacaksanız o zaman yanına başka alternatif yemek olarak neler yapabilirsiniz. İşte fırında balık yanında ne gider ? sorusuna cevaplar ;

Fırında Balık Yanında Ne gider

ÇORBA

Her ana yemek yapıldığı zaman yanına da mutlaka başlangıç olarak çorba yapılır. Günümüzde ise çorbalarda en çok yapılanlar arasında ezogelin , şehriye ve domates çorbası yer alıyor. Fakat balığın yanında gidebilecek enfes çorba sebzeli olarak yapılan mercimek çorbasıdır.

SALATA

Fırında yapmış olduğunuz balığınızın yanına çok güzel mevsim salatası , roka salatası , patlıcan salatası veya çoban salatası bunlardan birisini seçerek yapabilirsiniz.

MISIRLI VEYA SADE PİLAV

Balık yapıldığı zaman yanına da genel olarak doyurucu olması açısında pirinç pilavı tercih edilir. Fakat yapacağınız pirinç pilavı da isteyenler sade isteyenler de sebze ekleyerek o şekilde sunum yapabilir.

Fırında Balık Yanında Ne Yenir

PATATES

Fırında yapmış olduğunuz enfes balığın yanına alternatif yemek olarak patates yemeğini yapabilirsiniz. İsteyenler yemeği yerine kızartmasını yaparak ve üzerine de kekik ekleyip daha güzel hale getirip balığın yanına servis edebilir.

PİYAZ

En son olarak fırında balığın yanına yakışacak salata çeşitlerinden birisi de Piyazdır. Bol soğanlı ve aynı zaman da kuru fasulye , limon ve zeytinyağı ile lezzet katılarak yapılan piyazı bence tercih edin derim.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir