Sulu Köfte Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Sulu Köfte Yanına Ne Yapılır

0

Sulu Köfte Yanına Ne Gider ?

Ülkemizde kuru köfte ne kadar çok seviliyorsa aynı şekilde sulu köfte de o şekilde çok sevilmektedir. Özellikle akşam yemeklerinde en çok tüketilen yemeklerden birisidir. Kuru köftenin yapımı sulu köfteye göre çok basit olduğundan dolayı sulu köfte bu yüzden fazla tercih edilmemektedir. Ancak yapımı zor fakat yapıldıktan sonra gerçekten ortaya harika bir lezzet çıktığından dolayı tercih edilmesi gereken et yemeklerinden birisidir. Özellikle hanımlar sulu köftenizin yanına güzel yemek yaparsanız hem menünüzü daha güçlü hale getireceksiniz hem de sofranızdaki görüntü daha iyi olacaktır. O zaman sulu köfte yemeğinin yanına bakalım başka ne gibi lezzetler yapabiliriz.

Sulu Köfte Yanına Ne Yapılır

Cacık

Salatalık yoğurt ile birleştiği zaman ortaya cacık çıkıyor ve bu cacığı daha güzel hale getirmek için de taze nane ve zeytinyağı ekleniyor. Sizler de böyle güzel cacık yaparak sulu köftenizin yanına tercih edebilirsiniz. Eğer sulu köfte yemeğinizin yanına pirinç pilavı yaparsanız o zaman cacık en iyi seçim olur.

Salata

Her ana yemeğin yanına genel olarak yapılan lezzetler arasında salata yer alıyor. Yapmış olduğunuz sulu köfte yemeğinin yanına gidebilecek salatalar arasında mevsim salatası ile çoban salatası yer alıyor.

Pirinç pilavı

Hem doyurucu hem de her yemeğin yanına yakışan pirinç pilavı sulu köftenin yanına çok iyi seçim olacaktır. Özellikle içerisin de karbonhidrat bulunduğundan dolayı tercih edilmektedir. Sulu köfte yemeği de protein kaynağı olduğundan dolayı bu ikisi çok uyumlu olacaktır.

Sulu Köfte Yanına Ne yapsam

Patates salatası

Haşlanmış olan patateslerden ve içerisine eklenen bazı garnitürlerden yapılan patates salatası yapmış olduğunuz sulu köftenin yanına çok yakışacaktır. Sulu köftenin yanına ne yapsam diyorsanız patates salatasını yapabilirsiniz.

Yoğurt çorbası

Başlangıç çorbası olarak günümüzde sık sık yapılanlar arasında yoğurt çorbası yer alıyor. Özellikle kış mevsiminde yoğurt çorbası çok tercih edilmektedir. Bu yüzden sulu köfte yemeğinizin yanına başlangıç çorbası olarak yoğurt çorbasını tercih edebilirsiniz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir