Çiğ Köftenin Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Çiğ Köftenin Yanına Ne Gider

0

Çiğ köftenin Yanına Ne Gider ?

Çiğ köfte , günümüzde küçük büyük demeden ve özellikle öğrenciler tarafından çok tercih edilen lezzetlerden birisidir. Geleneksel lezzetlerimizin arasında yer alan çiğ köftenin yanına ne gider ? en çok merak edilen sorulardan birisidir. Aile sofralarımız da veya özel davet gibi sofralarda sıklıkla tercih edilen ve sofraların başköşesinde yer alan çiğ köftenin yanına ne gider ? merak edenler varsa hepsini sıra sıra aşağıya sıraladık. Aşağıda yer alan lezzetlerden birisini tercih ederek sofranızı daha çok renklendirebilirsiniz.

Çiğ Köftenin Yanına Ne Gider

ÇORBA

Çiğ köfte katı bir yiyecek olduğundan dolayı yanına da mutlaka sulu yemek tercih etmemiz daha doğru seçim olacaktır. Bu yüzden yapabileceğiniz en ideal yemek sıcak bir çorbadır. Çorba olarak ise kremalı şehriye çorbasını veya ezogelin çorbasını seçip yapabilirsiniz.

AYRAN

Çiğ köfte dediğimiz zaman aklımıza genel olarak yoğurt veya ayran gelmektedir. Bol köpüklü veya süzme bir kase içerisinde tercih edeceğiniz yoğurt ile Çiğ köfte çok iyi olacaktır.

Çiğ Köftenin Yanına Ne yapsam

SALATA

Salata biliyorsunuz ki her yemeğin yanına yakışan harika lezzetlerden birisidir. Çiğ köfte’de tercih edildiği zaman yanına mutlaka güzel bir salata yapılması gerekiyor. İster mevsim isterseniz de çoban salatasını çiğ köftenin yanına tercih edebilirsiniz.

BÖREK

Çiğ köftenin yanına farklı tarzlarda hamur işlerinden birisini yapacaksanız o zaman peynirli ya da kıymalı tepsi böreğini seçebilirsiniz. Hem doyurucu özelliği de bulunduğundan bence deneyebilirsiniz.

TATLI

Akşam yemeğinden sonra tercih edilen lezzetler arasında tatlı yer alır. Sizler de çiğ köfte yedikten sonra tatlı olarak üzeri bol ceviz ile süslenmiş kabak tatlısını tercih edebilirsiniz. Yada isteyenler sütlü tatlıları da seçebilir.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir