İskender’in Yanına Hangi Salata Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

İskender’in Yanına Hangi Salata Gider

0

İskender’in Yanına Hangi Salata Gider ?

Salata biliyorsunuz ki her ana yemeğin yanına tercih edilen eşsiz lezzetlerden birisidir. Özellikle güzel bir şekilde hazırlanıp ve daha sonra sunulması durumunda sofrayı adeta renklendirmektedir. Salata , özellikle et türü yemeklerden birisi olan İskender’in yanına da çok yakışmaktadır. Fakat salata tercihi yapılacağı zaman da ne yapmak istediğinizi çok iyi bilmeniz gerekiyor. Bizde İskender’in yanına yapılabilecek en güzel salata çeşitlerini sizlerle paylaştık. İstediğiniz salatayı yaparak yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz.

İskender’in Yanına Hangi Salata Gider

ÇOBAN SALATA

Günümüzde her yemeğin yanına yapılan ve vitamin bakımından da oldukça zengin olan çoban salatasını İskender’in yanına tercih edebilirsiniz. Özellikle yaz ayında tüketmiş olduğunuz İskender’in tereyağı ve salçası olduğundan çoban salatası hafif olduğu için uyumlu olacaktır.

MEVSİM SALATA

Salata türlerinde arasında sık sık yapılanlardan birisi de mevsim salatası oluyor. Hem yapımı da çok basit olduğundan dolayı İskender’inizin yanına yapıp afiyetle tüketebilirsiniz.

GÖBEK SALATA

Göbek salata her mevsim yenilenir ve günümüzde ise en çok rağbet gören salata türlerinden birisidir. Özellikle et yemekleri olduğunda göbek salata yapılır. Gıdaları da hafif olduğundan dolayı bence İskender’in yanına çok yakışır.

GAVURDAĞI SALATASI

İskender’inizin yanına ne salatası yapsam diye merak ediyorsanız o zaman gavurdağı salatasını tercih edebilirsiniz. Gavurdağı salatasının içerisine bol ceviz ilavesi ederseniz daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

KAŞIK SALATASI

Yapımı çok kolay olan kaşık salatası İskender’in yanına yapılabilecek en güzel salata türlerinden birisidir. Bol zeytinyağlı olduğundan dolayı da tercih etmiş olduğunuz İskender’in yanına çok iyi gidecektir.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir