Tiramisunun Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tiramisunun Yanında Ne Gider

0

Tiramisunun Yanında Ne Yakışır ?

Türk mutfağındaki yeri çok farklı olan ve sonralardan giren sütlü tatlılardan birisi olan Tiramisu günümüzde en çok tercih edilen süslü tatlılardan birisi olmaktadır. Özellikle biliyorsunuz ki içerisin de labne peyniri ile kahve gibi tatlar olduğundan dolayı lezzeti iki katına çıkıyor. Hatta yapılış tarzları bile farklı olmasından dolayı kimisi hazır kedidili ile kimisi de hazır keklerle Tiramisu yaparak ortaya gerçekten harika lezzetler çıkartıyor. Hem kakao hem mis gibi kahve kokusu ve Tiramisu kreması ile birleşince ortaya da güzel bir sütlü tatlı çıkmaktadır. Peki , Tiramisu yaptık yanına başka ne gibi lezzetler yapabiliriz.

Tiramisunun Yanında Ne Gider

Fındıklı Kurabiye 

Hem beş çaylarında hem de altın günlerinde genel olarak sık sık yapılanlar arasında kurabiye yer almaktadır. Sizler de Tiramisunun yanına fındıklı kurabiyeler ekleyerek menünüzü eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Ağlayan Pasta

Ağlayan pasta biliyorsunuz ki yaş pasta yapımına çok benzer ve bu yüzden diğer yaş pastaya göre oranla çok tercih edilmektedir. Sizler de ağlayan pastayı beğeniyorsanız Tiramisunuza alternatif seçenek olarak ağlayan pastayı da yapabilirsiniz.

Zeytin Yağlı Yaprak Sarma

Genel olarak zeytinyağlı olarak yapılan yaprak sarması dendiği zaman akıllara beş çayı gelmektedir. Sizler mesela beş çayı ziyafeti verecekseniz Tiramisu yaptıysanız o zaman menünüze zeytinyağlı olarak yapılan yaprak sarmasını da ekleyebilirsiniz.

Tiramisunun Yanında Ne yapsam

Tuzlu Kurabiye

Tuzlu olarak yapılan kurabiye hem börek hem de pastalardan sonra çayla beraber tüketilen lezzetlerden birisidir. Çünkü tatlı olarak Tiramisuyu seçtik ve tuzlu olarak da kurabiye yapmamız daha mantıklı seçenek olacaktır.

Limonata 

Tiramisunun yanına meşrubat tercih edecekseniz o zaman taze limonlardan ve naneden yapacağınız limonatayı yapıp Tiramisunuzun yanına servis edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir