İskenderin Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

İskenderin Yanına Ne Gider

0

İskenderin Yanına Ne Gider ?

Bursa mutfağında sık sık yapılan ve özellikle kebap severler tarafından oldukça bağımlısı oldukları eşsiz lezzetlerden birisi de İskenderdir. İskender , restoranlar da çok farklı şekillerde sunumlar yapılarak hazırlanıyor ve klasiğinden tutun , yanına pilav olarak yapılan iskender çeşide kadar bir sürü türü vardır. Sizler şimdi akşam yemeği için iskender kebabını yapacaksanız o zaman aşağıda yer alan yemeklerden veya salatalardan birisini tercih ederseniz harika menü hazırlamış olursunuz. İşte İskenderin yanına gidebilecek o harika lezzetler ;

İskenderin Yanına Ne yapsam

PİLAV

İskender yapıldığı zaman yanına mutlaka ana yemek olarak tercih edilen lezzet pilav oluyor. Özellikle bazı lokantalar da ise iskenderin içerisin de pide olduğundan pilav eklemiyorlar fakat Pilav iskenderin yanına çok yakışan ikili lezzetlerden birisidir.

GÖBEK SALATA

İskenderin yanına tercih edebileceğiniz salata türlerinden birisi de göbek salatadır. Göbek salatanın hiçbir zorluğu yoktur. Doğrama yapmadan masaya gelir ve tabaklara çatal bıçak yardımı ile alınır ve daha sonra yenir.

İskenderin Yanına Ne Gider

GAVURDAĞI SALATASI

Gavurdağı salatası Gaziantep yöresinde en çok yapılan ve tercih edilen meşhur salata türlerinden birisidir. Aynı zaman da İskenderin yanına da çok yakıştığından bence tercih edilebilir. Eğer acı ve ceviz seviyorsanız bunları da salatanıza ilave edebilirsiniz.

AYRAN

İskender sunumu yapıldığı zaman yanına da mutlaka yoğurt ilave edilir. Yani iskender ile yoğurt veya Ayran kebap severlerin favorisidir. Sizler ister yoğurt isterseniz de Ayran tercih edebilirsiniz.

ŞIRA

İskender yemeyi seviyorsanız fakat içerisinde kullanılan etin yağını beğenmiyorsanız o zaman İskenderin yanına şıra içeceğini tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir