Patates Çorbasının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patates Çorbasının Yanına Ne Gider

0

Patates çorbasının yanına ne gider , Günümüzde son zamanlar da sık sık yapılan çorbalar arasında patates çorbası yer almaya başladı. Özellikle içerisinde bol miktarda karbonhidrat olduğundan dolayı da hem doyurucu oluyor hem de sağlık açısından sizi birçok hastalıktan koruyor. Aynı zaman da yapmış olduğunuz çorbanın üzerine tereyağ ile pul biber dökerseniz daha lezzetli hale de getirebilirsiniz. Şimdi hanımlar isterseniz patates çorbasının yanına neler yapabiliriz onlara bakalım.

Patates Çorbasının Yanına Ne Gider

SPAGETTİ MAKARNA

Patates çorbanızın yanına makarna yapacaksanız o zaman tercihiniz spagettiden yana olabilir. Hatta sarımsaklı soslar da yaparsanız hem makarnanızı daha güzel hale getirirsiniz hem de akşamki menünüz daha kuvvetli olur.

SULU KÖFTE

Günümüzde sulu köfte en çok yapılan yemekler arasındadır ve sulu köfte ile pirinç pilavı da ayrı bir güzel oluyor. Ama sizler ister üçünü de yapın isterseniz de sadece sulu köfte ile patates çorbasını yapın karar sizlerin. Fakat akşama misafirleriniz varsa sulu köfte , pirinç pilavı ve patates çorbası iyi seçim olacaktır.

BÖREK

Yemekten ziyade daha farklı şeyler yapmak istiyorsanız o zaman hazır yufkadan kıymalı , patatesli veya peynirli börek yapabilirsiniz. Çorbadan sonra bence börek çok iyi gider.

SALATA

İster çoban salatası isterseniz de mevsim salatası istediğinizi seçerek patatesli çorbanızın yanına servis edebilirsiniz. Hatta yapacağınız salataya bol miktarda zeytinyağı ve limon eklerseniz salatanız daha lezzetli olacaktır.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir