Etli Patates Yemeğinin Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Etli Patates Yemeğinin Yanına Ne Gider

0

Etli Patates Yemeğinin Yanına Ne Gider

Türk mutfağında sık sık yapılan ve en çok tercih edilenler arasında patates yemeği yer almaktadır. Özellikle patates yemeği kendi başına lezzet olmasının yanı sıra içerisine et ilave edildiğinde ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor diyebiliriz. O zaman bu akşama özel olarak yapmış olduğunuz etli patates yemeğinin yanına ne gider ? sorusunu merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Patates yemeğini pişirmesi çok kolaydır ve bu yüzden her evde kolayca yapılabilir. Aşağıda yer alan yemeklerden birisini de yaparak ortaya harika lezzetler çıkartabilirsiniz.

Etli Patates Yemeğinin Yanına Ne Gider

DOMATES ÇORBASI

Etli patates yemeği bir ana yemek olduğundan dolayı yanında hafif bir çorba en iyi seçim olur. Çorba olarak ise domates çorbasını yapabilirsiniz. Özellikle bu çorbaya kaşar rendelerseniz ve kıtır ekmek parçaları da yaparsanız daha çok zenginleştirmiş olursunuz.

YOĞURTLU MEZE

Yoğurtlu olarak yapacağınız meze yapmış olduğunuz etli patates yemeğinin yanına çok yakışacaktır. Özellikle nane ile farklı baharatlar da eklerseniz daha güzel meze hazırlamış olursunuz.

SEBZELİ BULGUR PİLAVI

Etli patates yemeğinin yanına gidebilecek lezzetlerden birisi d sebzeli olarak yapabileceğiniz bulgur pilavıdır. Yani sebze olarak içerisine bezelye , domates ve küçük olarak doğranmış patlıcanlar ekleyerek çok güzel bulgur pilavı yapabilirsiniz.

Etli Patates Yemeğinin Yanına Ne yapsam

MEVSİM SALATASI

Her yemeğin yanına yakışan salata türlerinden birisi de mevsim salatasıdır. Bu yüzden yapmış olduğunuz ana yemeğinizin yanına bol limonlu ve zeytinyağlı mevsim salatasını tercih edebilirsiniz.

BROKOLİ

Malum kış geldi ve brokolilerde çıkmaya başladı. Sizler de salata yapacaksanız yemeğinizin yanına o zaman brokoli salatasını yapıp servis edebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir