Lahmacunun Yanında Ne Yemek Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Lahmacunun Yanında Ne Yemek Gider

0

Lahmacunun Yanında Ne Yemek Gider ?

Türk yemekleri arasında olan lahmacun günümüzde en çok sevilen ve en çok beğenilen yemek türlerinden birisidir. Özellikle hem ince hem de yuvarlak olarak yapıldığından dolayı içerisine konulan domates ve yeşillikler ile gerçekten harika lezzet ortaya çıkıyor. Lahmacunun güzel olması için ilk önce iç harcının güzel olması gerekiyor. Aynı zaman da yapılan hamur da inceyse o zaman ortaya nefis lahmacun çıkmış oluyor. Lahmacunun kendisi bile tek başına doyurucudur fakat eğer sizler yanına yine de bir şeyler yapmak istiyorsanız o zaman yazımızı okumaya devam edin…

Lahmacunun Yanında ne yapsam

SOĞAN HALKASI

Lahmacun dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk şey genel de soğan oluyor. Fakat sizler lahmacunuzun yanına soğanları halka halka keserek bir de üzerine sumak serpiştirirseniz o zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkacaktır.

ÇORBA

Lahmacun biliyorsunuz ki kuru kuru gitmez yanına mutlaka midemizi ısıtmak ve yumuşatmak için çorba yapmamız gerekiyor. Bu yüzden lahmacunun yanına çorba olarak mercimek çorbası , yayla çorbası veya tarhana çorbası bunlardan birini seçip yapabilirsiniz.

Lahmacunun Yanında Ne Yemek Gider

AYRAN

Ayran biliyorsunuz ki her yemeğin yanına yakışır ve lahmacun olduğu zaman içecek olarak ilk tercih Ayran olmaktadır. Aynı zaman da Ayran tercih edeceğini zaman içerisine soda eklerseniz o zaman Ayranınız hem köpüklü hem de daha lezzetli olacaktır.

TURŞU

Turşu her yemeğin yanına yakışır ve özellikle lahmacunla beraber enfes olur. Sizler de istediğiniz turşu çeşidini seçerek yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz.

KURU PATLICAN DOLMASI

Kuru patlıcan dolması zeytinyağlı olarak yapılıyor ve tadı da çok güzel olduğundan dolayı lahmacunun yanına yapabilirsiniz. Özellikle nar ekşili olarak yaparsanız daha farklı tat ortaya çıkarmış olursunuz.

Nar ekşili ve zeytinyağlı olarak yapılan kuru patlıcan dolması da Lahmacunun yanına yapılacak yemekler listesinde yerini alabilir.

Kuru patlıcan dolmasını nar ekşili yapmak tabi ki tercihe bağlıdır. Lahmacun ve kuru patlıcan dolması daha bir kültürel Türk mutfağı tarzında menü olur.

İlginizi Çekebilir