Patlıcanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patlıcanın Yanında Ne Gider

0

Patlıcanın yanında ne gider , merak ediyorsanız hanımlar o zaman doğru yerdesiniz. Patlıcan biliyorsunuz ki yemek olarak en çok kullanılan sebzelerden birisidir. Bu yüzden patlıcanla ilgili o kadar çok yemek yapılıyor ki bunlardan başlıcaları karnıyarık ve musakka yemekleri olmaktadır. Bunların yanı sıra imam bayıldı ve ali nazik gibi yemeklerden yapılmaktadır. Hatta yemekler haricinde közlenerek salatası bile yapılıyor. O zaman patlıcanın yanına ne gibi yemekler gider isterseniz ona bakalım.

Patlıcanın Yanında Ne Gider

PİRİNÇ PİLAVI

Patlıcan yemeği yapacağınız zaman yanına gidebilecek en lezzetli yemek pirinç pilavıdır. Tabi isteyenler pirinç pilavı sevmiyorsa bunun yerine bulgur pilavı da yapabilir.

KURU CACIK

Bu akşam patlıcan yemeği olarak karnıyarık yapacaksanız o zaman yanına tabiki de meze olarak cacık gider. Cacığı sulu yapmak yerine tam bir meze şeklinde olarak biraz daha koyu kıvamlı yaparsanız harika lezzet ortaya çıkarmış olursunuz.

MERCİMEK ÇORBASI

Patlıcan yemeğinin yanına başlangıç olarak çorba yapacaksanız o zaman seçiminiz mercimek çorbasından yana olabilir. Mercimek çorbasında eğer krema seviyorsanız o zaman kremalı olarak yapabilirsiniz.

FIRINDA MAKARNA

Hem patlıcan yemeği hem de hamur işi olarak fırında makarna yaparak çok güzel akşam yemeği hazırlamış olursunuz. Eğer fırında makarnaya bol kaşar peyniri eklerseniz ortaya harika lezzet çıkarmış olursunuz.

PATATES SALATASI

Son olarak hanımlar salata olarak patlıcan yemeğinizin yanına haşlanmış patateslerden çok güzel zeytinyağlı salata yapabilirsiniz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir