Etli Patlıcan Yemeğinin Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Etli Patlıcan Yemeğinin Yanına Ne Gider

0

Etli Patlıcan Yemeğinin Yanına Ne Gider ?

Patlıcan biliyorsunuz ki günümüzde sık sık yapılan ve en çok beğenilen sebze türlerinden birisidir. Özellikle her çeşitte yemek , salat ve meze türleri yapılmaktadır. Bizler bu yazımızda etli patlıcan yemeğinin yanında ne gider ? ona bakacağız. Kuşbaşı olan et patlıcan yemeği ile buluştuğu zaman ortaya gerçekten harika lezzetler çıkıyor diyebiliriz. Özellikle evinize gelecek olan misafirleriniz varsa o zaman akşam yemeği olarak yapılabilecek en lezzetli yemeklerden birisidir. Fakat bu güzel yemeğin yanına alternatif olarak yemek yaparsak o zaman ortaya daha güzel lezzetler de çıkarmış olabiliriz değil mi ? İşte etli patlıcan yemeğinin yanına yapabileceğiniz diğer lezzetler ;

Etli Patlıcan Yemeğinin Yanına Ne Gider

YOĞURTLU ÇORBA

En güzel ve yapımı da çok basit olan çorbalardan birisi yoğurtlu çorba yapmış olduğunuz etli patlıcan yemeğinin yanına bence çok yakışacaktır. Hem et hem de salçalı olarak yapılan yemeğin yanına bu çorba en iyi seçimdir.

DOMATESLİ BULGUR PİLAVI

Etli olarak yapmış olduğunuz patlıcan yemeğinin yanına ana yemek olarak domatesli bulgur pilavını yapabilirsiniz. Biliyorsunuz ki bulgur pilavı bu tarz yemeklerin yanına çok yakışır ve sizler sade yapmak yerine domatesli yaparsanız daha lezzetli hale getirmiş olursunuz.

PİRİNÇ PİLAVI

Bulgur pilavını yapmak istemeyenler varsa buna ek olarak pirinç pilavını tercih edebilirler. Etli patlıcan yemeğinin yanına arpa şehriyeli veya sebzeli pirinç pilavını yapabilirsiniz.

Etli Patlıcan Yemeğinin Yanına Ne yapsam

CACIK

Meze türlerinden birisi olan cacık genel olarak birçok yemeğin yanına yakışan lezzetlerden birisidir. Özellikle akşam menüsü olarak etli patlıcan yemeği , pirinç pilavı varsa yanına da sarımsaklı cacık çok yakışır

SİGARA BÖREĞİ

İster patatesli ister peynirli ve isterseniz de sucuklu olarak yapmış olduğunuz sigara böreğini etli patlıcan yemeğinin yanına tercih edebilirsiniz. Bence sigara böreği yemeğin yanına atıştırmalık olarak gidebilecek lezzetlerden birisidir.

SALATA

Etli patlıcan yemeğinin yanına salata türlerinden birisini seçebilirsiniz. Bu salata türleri ; mevsim salatası , çoban salatası veya karışık salata olabilir.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir