Enginar Yemeğinin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Enginar Yemeğinin Yanında Ne Gider

0

Enginar Yemeğinin Yanında Ne Yenir ?

Enginar sebzesi genel anlamda çok faydalı ve yararlı sebzeler arasında yer alır ve özellikle günümüzde enginar yemeği pek tercih edilmese de aslında haftada en az 1 kere de olsa tüketilmesi gereken yemeklerden birisidir. Enginar yemeğinin ilk defa yapacaksanız o zaman yanına yapabileceğiniz yemekte ona göre güzel olması gerekiyor. Peki , enginar yemeğinin yanına sizce ne gidebilir ? Biz bu konu hakkında araştırma yaptık ve enginar yemeğinin yanına gidebilecek en lezzetli ve yapılışı en kolay yemekleri bularak aşağıya yazdık. Fakat şunu belirtelim enginar yemeğinin yanına gidebilecek ilk yemekler arasında pirinç pilavı gelmektedir.

Enginar Yemeğinin Yanında Ne yapsam

Pilav

Pilav pek çok yemeğin yanına yakışan lezzetlerden birisi olduğundan dolayı yapmış olduğunuz enginar yemeğinin yanına da çok yakışacağından emin olabilirsiniz. Enginar yemeğini susuz yapsanız bile pirinç pilavı emin olun yanına çok yakışacaktır.

Közleme 

Enginar yemeği , pirinç pilavını yaptık ve şimdi sıra geldi güzel bir salata yapmaya değil mi ? Salata olarak kırmızıbiber , yeşilbiber veya patlıcanları közleyip bunlardan salata yapabilirsiniz. İster tek bir tanesini yapın isterseniz de üçünü burada karar sizlere kalmış.

Çorba

Enginar yemeği bir ana yemek olduğundan ötürü başlangıç olarak çorba tercihi yapmamız gerekiyor. Bu yüzden çorba seçeceğimiz zaman da hem hafif hem de sağlıklı bir çorba olması çok önemlidir. Enginar yemeğinin yanına çorba olarak ; mercimek çorbası , şehriye çorbası , ezogelin çorbası ya da tavuk çorbasını yapabilirsiniz.

Enginar Yemeğinin Yanında Ne Gider

Mezeler

Enginar yemeğinizin yanına ister yoğurtlu isterseniz de kerevizli olarak meze yapıp yemeğinizle beraber servis edebilirsiniz. Mezeler zaten sofraya renk katar ve bu yüzden enginar yemeğinin yanına da bir tane meze yapsanız çok güzel olur.

Salata

Şimdi sıra geldi hanımlar sofralarda vazgeçilmeyen ve her zaman yapılan salata türlerine. Enginar yemeğinin yanına salata çok yakışır. Salata olarak da mevsim salatasını veya çoban salatasını tercih edebilirsiniz. Hatta isteyenler brokoli veya karnabahar salatasını da tercih edebilir.

İlginizi Çekebilir