Patates Oturtmanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patates Oturtmanın Yanında Ne Gider

0

Patates oturtmanın yanında ne gider diye arama yapan ev hanımları varsa o zaman paylaşacağımız bu yemekler sayesinde menünüz harika olacaktır. Patates her mevsim tüketilen bir sebzedir fakat özellikle kış ve sonbahar aylarında daha çok tercih ediliyor. Özellikle patatesten patates oturtması daha çok yapılmaktadır. Sizler patates oturtmasını ister sulu isterseniz de susuz olarak yapabilirsiniz. Zaten yemeğin içerisine eklenen malzemelerle beraber yemek daha lezzetli hale geliyor. Bir de yanına hem salata hem de ana yemek yaparsanız çok güzel menü hazırlamış olursunuz.

Patates Oturtmanın Yanında Ne Gider

SEZAR SALATA

Yapmış olduğunuz yemeğinizin yanına gidebilecek en güzel ve en nefis salatalardan birisi de sezar salatasıdır. Tabi yemeğin yanına daha değişik tarzlarda salatalarda gider fakat sezar salata daha çok yakışacaktır.

DOMATES ÇORBASI

Patates oturtmasının yanına başlangıç için çorba arıyorsanız o zaman hanımlar domates çorbası çok iyi seçim olacaktır. Hem domates çorbasının üzerine kaşar ekleyerek daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

BULGUR PİLAVI

Ana yemeğinizin yanına tamamlamak için bulgur pilavı çok güzel seçenek olacaktır. Hem bulgur pilavı hafif olduğundan dolayı da midenizi asla yormaz. İsteyenler bulgur pilavını sade isteyenler de salçalı olarak yapabilir.

RUS SALATASI

Son zamanlarda çok popüler olan ve doyurucu özelliği olduğundan dolayı da her sofrada zevkle yenen Rus salatasını da yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz. Hem içerisinde bol miktarda vitamin ve protein bulunduğundan dolayı sağlığınız için de çok iyidir.

HAYDARİ

Patates oturtması ve yanına da bulgur pilavı yapıp en son da haydari yaparak akşama güzel menü oluşturabilirsiniz. Haydarinin içerisinde bol miktarda besin ve mineral olduğundan dolayı bence yapmalısınız.

İlginizi Çekebilir